wtorek 17 lipca 2018

Aleksego, Bogdana, Martyny

reklama

Władysławów: Orszak Trzech Króli 2018

Władysławów: Orszak Trzech Króli 2018
 

Już po raz czwarty Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Władysławowa. Uczestnicy prowadzeni przez Gwiazdę szli wspólnie z Mędrcami w poszukiwaniu Nowonarodzonego Jezusa. Tegoroczny Orszak podążał do ,,Ojca, który nikogo nie faworyzuje, nikogo nie wyklucza, lecz otwiera swój dom dla wszystkich’’. W role Trzech Króli wcielili się wiceprzewodniczący Rady Gminy Władysławów – Maciej Czaja, kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska – Jarosław Szczap oraz prezes Stowarzyszenia „Tarnawski Młyn z tradycją ku przyszłości” Marian Bońka.

Kolędowanie urozmaicone było scenkami przygotowanymi przez uczniów Szkoły Podstawowej we Władysławowie oraz młodzież z Duszpasterstwa Błękitne Orły.

W scenie ,,Pierwszy grzech’’ bardzo przekonywująco wąż (Aleksandra Grabarczyk), Adam (Hubert Glanc) oraz Ewa (Karolina Darul) zachęcali uczestników Orszaku do zrezygnowania w naszym życiu z pokory. Następnie wierni odwiedzili Dwór Heroda, na którym sam Herod (Agata Urzędowska) oraz Dworzanie (Aleksandra Tomczyk, Marcin Marszał) promowali lenistwo, zazdrość i gniew, tu nastąpiło deprecjonowanie pracowitości, miłości i cierpliwości. W ostatniej scenie ,,W gospodzie’’ Biesiadnicy (Aleksander Wysocki i Jakub Rychter) oraz Gospodarze (Marta Darul, Kamil Kilański) zrezygnowali z umiarkowania, czystości i hojności na rzecz obżarstwa, pijaństwa, chciwości i nieczystości. I chociaż Diabeł (Wiktor Gronostaj) myślał, że wygrał walkę o ich dusze, Aniołowie (Kacper Świątczak, Magdalena Marciniak) nie odpuszczali i przypominali, że Bóg przyszedł na świat, aby odkupić każdego człowieka i ciągle czeka.

Uczestnikom Orszaku towarzyszyła Orkiestra OSP we Władysławowie. Wydarzenie zakończyło się w Kościele parafialnym w Russocicach, gdzie Mędrcy złożyli dary przy dźwiękach kolędy w wykonaniu Michaliny Siwińskiej i klasy IV A.

Organizatorem uroczystości była Szkoła Podstawowa we Władysławowie. Nad scenariuszem i przygotowaniem Orszaku oraz oprawą plastyczną zaangażowane były: Pani Małgorzata Karska, Pani Iwona Kasprzak, Pani Katarzyna Grzelak, Pani Dorota Zasada oraz pani Mirosława Hilczer. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w Orszaku. Dziękujemy uczniom, rodzicom i nauczycielom zaangażowanym w organizację Orszaku. Podziękowania za pomoc kierujemy również dla:

- Księdza Proboszcza oraz Duszpasterzy parafii Russocice,

- Przedstawicieli Samorządu Gminy Władysławów,

- Orkiestry Strażackiej,

- Gminnego Ośrodka Kultury,

- Państwa Joanny i Jana Loch,

- Państwa Agnieszki i Pawła Siwińskich,

- Duszpasterstwa Młodzieży ,,Błękitne Orły’’,

- Służb porządkowych – OSP Władysławów i Policji.

Do zobaczenia za rok.
Niech prowadzi nas Gwiazda.

2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
reklama
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

Zobacz także:

Potworów: Żniwiarze kosili i młócili, później...

Potworów: Żniwiarze kosili i młócili,...

z wczoraj
Bibianna: Od Chrząstawy po Belgię, każdy chciał...

Bibianna: Od Chrząstawy po Belgię,...

15 lip.
Ciemień: Piknik z grillem, konkursami i...

Ciemień: Piknik z grillem, konkursami...

13 lip.
Dobra: Uczcili Dzień Walki i Męczeństwa Wsi...

Dobra: Uczcili Dzień Walki i...

13 lip.
Dla Zuzi tańczyli, czesali i wspólnie się bawili!

Dla Zuzi tańczyli, czesali i wspólnie...

9 lip.
Uniejów: Gwiazdy grały dla Ziemi

Uniejów: Gwiazdy grały dla Ziemi

9 lip.
reklama
reklama
reklama