Mecz: Tulisia Tuliszków vs. MGKS Tur 1921 Turek | 23.09 17:00 | Stadion w Tuliszkowie

piątek 21 września 2018

Darii, Mateusza, Wawrzyńca

reklama

Kawęczyn: Świętowali Dzień Sportu na Orliku

Kawęczyn: Świętowali Dzień Sportu na Orliku - foto: Arkadiusz Wszędybył
foto: Arkadiusz Wszędybył 

W niedzielne przedpołudnie 9 września br. całe rodziny zjawiały się na Orliku w Kawęczynie aby uczestniczyć w Ogólnopolskiej Akcji pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystki oraz Fundacji Orły Sportu, obchodzono bowiem Dzień Sportu na Orliku.

PGE Dzień Sportu na Orliku to wydarzenie dla całych rodzin. Rodzice mogli razem ze swoimi dziećmi wziąć udział w konkursach czy specjalnie przygotowanych animacjach. Wszystko po to, by przekonać rodziców do aktywnego spędzania czasu ze swoimi dziećmi. To właśnie rodzice są dla nich największymi autorytetami, więc powinni świecić przykładem.

Impreza zaczęła się punktualnie od 11:00 przywitaniem wszystkich i wspólną rozgrzewką. Następnie do startów zaproszono dwuosobowe drużyny składające się z dziecka i osoby dorosłej, najczęściej rodzic + dziecko ale zdarzali się też wujkowie ciocie czy babcie i dziadkowie. Duety mieli do pokonania różnego rodzaju stacje: musieli trafić do kosza, wygrać wyścig w worku, zrobić przewrót w przód, strzelić gola czy prowadzić piłkę slalomem. Było bardzo dużo dobrej zabawy i uśmiechu. Po wykonanych konkurencjach odbyła się pogadanka na temat pierwszej pomocy i ogólnego bezpieczeństwa, z dziećmi rozmawiał Michał Chachuła – Komendant Gminny. Kolejnym punktem Dnia Sportu był turniej – Talentiada. Rywalizowało w niej 24 dzieci, Orlik został podzielony na 4 mininoiska, grano 3x3. Jest to idealna forma rywalizacji dla młodych piłkarek i piłkarzy. Wyłoniono mistrza kawęczyńskiej talentiady, zwycięzcą został Oliwier Drzewiecki – piłkarz sekcji młodzik GKS Orzeł Kawęczyn. Otrzymał on z rąk Jana Grucy – Radnego Powiatu Tureckiego piłkę. Ostatnim punktem był międzypokoleniowy mecz. Oldboye z Kawęczyna zagrali z dziećmi, którzy uczestniczyli w Dniu Sportu na Orliku. W wyniku zaciętej rywalizacji padł remis 6:6, w karnych również długo nikt nie mógł uzyskać przewagi i organizatorzy postanowili iż końcowy rezultat to remis. W trakcie sportowych zmagań zarówno dzieci jak i rodzice mogli posilić się kiełbaską z grilla i napojem, fundatorem był Urząd Gminy w Kawęczynie. Dzieci otrzymały też pamiątkowe bidony i smycze.

Podsumowując, kawęczyński Orlik znalazł się w gronie 500 obiektów w całej Polsce, który otrzymał pomoc odnośnie organizacji Dnia Sportu. Dzięki organizacji Dnia Sportu, Orlik z Kawęczyna wzbogacił się o sprzęt sportowy. W imprezie uczestniczyło ok 100 osób, każdy z uśmiechem opuszczał orlika. Sponsorem Strategicznym Dnia Sportu na Orliku jest PGE Polska Grupa Energetyczna S.A., wsparcia w dofinansowaniu udzieliło Ministerstwo Sportu i Turystyki. Partnerami akcji są MiniMini+ oraz Fundacja Zwalcz Nudę. 

materiał nadesłany
 

foto: Arkadiusz Wszędybył2
foto: Arkadiusz Wszędybył3
foto: Arkadiusz Wszędybył4
foto: Arkadiusz Wszędybył5
foto: Arkadiusz Wszędybył6
foto: Arkadiusz Wszędybył7
foto: Arkadiusz Wszędybył8
foto: Arkadiusz Wszędybył9
foto: Arkadiusz Wszędybył10
foto: Arkadiusz Wszędybył11
foto: Arkadiusz Wszędybył12
foto: Arkadiusz Wszędybył13
foto: Arkadiusz Wszędybył14
foto: Arkadiusz Wszędybył15
foto: Arkadiusz Wszędybył16
foto: Arkadiusz Wszędybył17
foto: Arkadiusz Wszędybył18
foto: Arkadiusz Wszędybył19
foto: Arkadiusz Wszędybył20
foto: Arkadiusz Wszędybył21
foto: Arkadiusz Wszędybył22
foto: Arkadiusz Wszędybył23
foto: Arkadiusz Wszędybył24
foto: Arkadiusz Wszędybył25
foto: Arkadiusz Wszędybył26
foto: Arkadiusz Wszędybył27
28
29
30
31
reklama
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

Zobacz także:

Jakie są tragiczne skutki picia podczas ciąży?...

Jakie są tragiczne skutki picia...

z dzisiaj
Dobra: 10 lat żydowskiego miejsca pamięci

Dobra: 10 lat żydowskiego miejsca pamięci

z wczoraj
Wybory 2018: Bińkowski pokona Antosika?...

Wybory 2018: Bińkowski pokona...

19 wrz.
Kawęczyn: Trenowali z Dawidem Muchlewiczem

Kawęczyn: Trenowali z Dawidem...

19 wrz.
Malanów: Uczcili 100-lecie OSP, nagrodzili...

Malanów: Uczcili 100-lecie OSP,...

18 wrz.
Wspominali sowiecką agresję, modląc się za jej...

Wspominali sowiecką agresję, modląc...

17 wrz.
reklama
reklama
reklama