środa 22 września 2021

Maury, Milany, Tomasza

12°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Wybory 2018: Bińkowski pokona Antosika? NIEZALEŻNI chcą Turku silnego pod każdym względem

Wybory 2018: Bińkowski pokona Antosika? NIEZALEŻNI chcą Turku silnego pod każdym względem - foto: Arkadiusz Wszędybył
foto: Arkadiusz Wszędybył 

Poszczególne ugrupowania pokazują, że nie wierzą w siłę Romualda Antosika i w efekcie tego pojawiają się kolejni kandydaci na burmistrza miasta. O funkcję tę ubiegać się będzie jeden z najbardziej rozpoznawalnych mieszkańców Turku, były dyrektor Gimnazjum nr 2, obecnie wicedyrektor SP1, Piotr Bińkowski. Kandydat z ramienia Porozumienia Samorządowego NIEZALEŻNI został zaprezentowany oficjalnie przez Władysława Karskiego i Marka Pańczyka w środę 19 września w „Barbórce”. Bińkowski pyta wprost, gdzie są zapowiadani inwestorzy i deklaruje, że nie chce Turku jako miasta „małych kroczków” ale Turku silnego, gdzie powstają nowe miejsca pracy, które przekładają się na wzrost wpływów do miejskiej kasy i nowe inwestycje. – Trzeba zachęcić dużych inwestorów. Inne miasta jednak to potrafią i mają takich inwestorów. Dlaczego nie Turek? – docieka kandydat na burmistrza.

Jak zauważył Marek Pańczyk, kandydata NIEZALEŻNYCH nie trzeba nikomu przedstawiać. Piotr Bińkowski to wieloletni dyrektor, organizator rozmaitych wydarzeń. Kandydat jest również druhem OSP, związany jest także ze szlachetną ideą krwiodawstwa. Piotr Bińkowski działa również w Towarzystwie Przyjaciół Dzieci. – To sąsiad, kolega i znajomy wielu mieszkańców naszego miasta. To pedagog, który wychował wiele pokoleń dzieci i młodzieży. To człowiek znany za sprawą swoich pasji i zainteresowań, oddany społecznik. (…) Piotrze, cieszymy się i wierzymy w twoją wygraną – dodał Władysław Karski.

Piotr Bińkowski nie ukrywał, że przed kandydatami NIEZALEŻNYCH do Rady Miejskiej Turku i do innych rad wiele pracy. – Mieszkańcy stoją przed wyborem. Albo chcą miasta ''małych kroczków'', którą to politykę uprawiają obecne władze, albo chcą dużego rozwoju miasta. Jest potrzeba, by rozwijać potencjał miasta. Na dzień dzisiejszy jest on nie do końca wykorzystany. Trzeba zachęcić dużych inwestorów. Inne miasta jednak to potrafią i mają takich inwestorów. Dlaczego nie Turek? Mamy potencjał jako mieszkańcy. Miastu potrzebna jest nowa krew, duży przypływ inwestycji, by dać miejsca pracy. Miejsca pracy, które będą godziwie opłacane. Każdy dobry zarobek przekłada się na rynek lokalny. Dzięki temu rozwija się miasto. Potężny inwestor to podatki. Jeśli są podatki, to możemy myśleć o inwestycjach miejskich. To jest ekonomiczne spojrzenie – mówił Piotr Bińkowski deklarując, że chce zatrzymać odpływ młodych ludzi z miasta. Chce, by Turek był silny pod względem gospodarczym, kulturalnym, sportowym.

Prezentacja kandydata NIEZALEŻNYCH (porozumienia zawartego przez RiP oraz LPS, którego to kandydatem na burmistrza w 2014 roku był... współtwórca LPS-u Romuald Antosik) za nami, ale kolejne spotkania przed nami. W kolejnym tygodniu odbędzie się konwencja wyborcza, podczas której zostaną zaprezentowani kandydaci do poszczególnych rad, a także oddzielna konferencja w gminie Brudzew.

AW

foto: Arkadiusz Wszędybył2
foto: Arkadiusz Wszędybył3
foto: Arkadiusz Wszędybył4
foto: Arkadiusz Wszędybył5
foto: Arkadiusz Wszędybył6
foto: Arkadiusz Wszędybył7
foto: Arkadiusz Wszędybył8
foto: Arkadiusz Wszędybył9
foto: Arkadiusz Wszędybył10
foto: Arkadiusz Wszędybył11
foto: Arkadiusz Wszędybył12
foto: Arkadiusz Wszędybył13
reklama

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Zobacz także:

Biegli i maszerowali ku czci Żołnierzy...

Biegli i maszerowali ku czci Żołnierzy...

19 wrz.
Festyn

Festyn "Sztuka na ulicy" z narodowym...

12 wrz.
Nauka popłaca! Dokładnie 464 najlepszych...

Nauka popłaca! Dokładnie 464...

12 wrz.
Dożynki w Kawęczynie zwieńczyły

Dożynki w Kawęczynie zwieńczyły...

5 wrz.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w I Liceum...

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w...

2 wrz.
Uczniowie ZST rozpoczęli nowy rok szkolny...

Uczniowie ZST rozpoczęli nowy rok...

2 wrz.
reklama
reklama
reklama