poniedziałek 10 grudnia 2018

Danieli, Bohdana, Julii

reklama

Głuchów: Mają nowy chodnik przy W471 za 1,8 mln

Głuchów: Mają nowy chodnik przy W471 za 1,8 mln  - foto: Arkadiusz Wszędybył
foto: Arkadiusz Wszędybył 

W środę 10 października w Głuchowie odbyło się uroczyste oddanie do użytku nowego chodnika asfaltowego o długości 730 metrów, wykonanego przy drodze wojewódzkiej nr 471. Chodnik poświęcił ksiądz proboszcz Janusz Tomczak, a symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: wicemarszałek województwa wielkopolskiego – Krzysztof Grabowski, radna Sejmiku Województwa Wielkopolskiego – Anna Majda, starosta turecki – Mariusz Seńko, wójt gminy Kawęczyn – Jan Nowak, wicedyrektor Departamentu Gospodarki Mieniem Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu – Rafał Gil, radny Głuchowa – Adrian Kwinciak, wieloletni prezes i naczelnik OSP Głuchów – Krzysztof Kwinciak oraz sołtys Zbigniew Gidelski. Wartość robót wykonanych przez Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego S.A.  Kalisz to 1.863.128 zł, w tym udział gminy Kawęczyn – 50.000 zł.

Chodnik w Głuchowie to element składowy zadania „Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 471 polegająca na budowie chodnika, zatok autobusowych w granicach istniejącego pasa drogowego na odcinku Tokary – Głuchów”. W 2018 roku na wspomnianym odcinku 730 metrów udało się zrealizować budowę chodnika o szerokości 2,5 m z miejscowymi zwężeniami do 2 m, wykonać zjazdy indywidualne oraz publiczne, stworzyć regulację odwodnienia pasa drogowego, poszerzyć nawierzchnię  jezdni na odcinku budowanego chodnika o  szerokość 0,5m wraz z odtworzeniem konstrukcji nawierzchni, wykonać konserwację nawierzchni. Planuje się, by w kolejnych latach chodnik osiągnął długość 2257 m.

- Trzeba jasno i wyraźnie powiedzieć, że w sposób szczególny o tę inwestycje zabiegała pani Anna Majda, radna Sejmiku Województwa Wielkopolskiego z tego terenu. Mówiła o tym wielokrotnie. Pewnego razu na jej zaproszenie przyjechał tutaj marszałek Wojciech Jankowiak, którym ma w swym nadzorze drogi wojewódzkie. Osobiście wizytował. Zawsze wtedy jest łatwiej, gdy zobaczy się, jakie są potrzeby. Te potrzeby było tutaj widać. Ten nowy chodnik powstał w ważnym odcinku. Prowadzi do skrzyżowania, do cmentarza odwiedzanego przez wiele osób. Teraz bezpieczeństwo w Głuchowie wzrasta bardzo mocno – mówił wicemarszałek Grabowski, dziękując przy okazji wójtowi Janowi Nowakowi i Radzie Gminy Kawęczyn na wsparcie inwestycji kwotą 50.000 zł.

Anna Majda przyznała, że budowa chodnika to dla niej osobista satysfakcja. Trzy lata temu radna otrzymała petycję od rad sołeckich Głuchowa i Tokar, a także pismo od miejscowych radnych. Tam zawarto argumenty, przemawiające za budową chodnika. - Połączyła nas wspólna wiara w to, że sukces może być osiągnięty mimo głosów, że nie uda się. Jednak się udało i stoimy na chodniku – stwierdziła Anna Majda tłumacząc, że współpraca i wzajemne zaufanie między samorządami to podstawa.

Skuteczności samorządowcom gratulował starosta turecki. – Gratuluję radnemu Adrianowi Kwinciakowi tego, że tak skutecznie zabiegał. Skuteczny jest również dalej. Ustaliliśmy pewne priorytety i chce państwa poinformować, że Rada Powiatu przyjęła 9 dokumentacji czyli na każdą gminę dokumentacja jest tworzona, na różne drogi. W tym wykonywana będzie dokumentacja dla terenu gminy Kawęczyn właśnie dla Głuchowa. Ta dokumentacja posłuży do pozyskania środków zewnętrznych i dalszej poprawie bezpieczeństwa mieszkańców.

Wszystkim osobom, które pomogły w realizacji inwestycji, dziękował także wójt Jan Nowak i zapowiedział gotowość władz gminy do dalszej współpracy przy tworzeniu kolejnych etapów chodnika przy W471. Planuje się bowiem, by w kolejnych latach chodnik osiągnął długość 2257 m.

AW

2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
reklama
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

Zobacz także:

Turek: Urodziny Edwarda na scenie kameralnej w...

Turek: Urodziny Edwarda na scenie...

z wczoraj
Turek: Trwa finał Szlachetnej Paczki

Turek: Trwa finał Szlachetnej Paczki

8 grudz.
Turek: Świąteczny festyn w Szkole Podstawowej nr 5

Turek: Świąteczny festyn w Szkole...

8 grudz.
Ruch i nowoczesna technologia. Alternatywna...

Ruch i nowoczesna technologia....

6 grudz.
Przepłynęli w sumie 222 km! Zebrano 10 tys. zł...

Przepłynęli w sumie 222 km! Zebrano 10...

23 list.
Turek: 22 dni do finału Szlachetnej Paczki

Turek: 22 dni do finału Szlachetnej...

17 list.
reklama
reklama
reklama