piątek 24 maja 2019

Joanny, Zdenka, Zuzanny

reklama

Wielkanocne warsztaty w muzeum

Wielkanocne warsztaty w muzeum
 

Wielkanocne warsztaty w muzeum im. Józefa Mehoffera odbywają się od wielu lat. Jak każdego roku cieszą się one dużą popularnością pośród przedszkolaków oraz uczniów nie tylko z Turkowskich, Ala również powiatowych szkół. W przedświątecznych zajęciach, które trwały od 11 marca do 10 kwietnia, wzięło udział kilkadziesiąt osób. 

Wielkanoc to najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie, upamiętniające mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa, która łączy się z wieloma tradycjami i zwyczajami ludowymi. Na Święta Wielkiej Nocy tworzy się pisanki i palmy oraz święci pokarmy. To święta radosne i kolorowe. Chyba nikt z nas nie wyobraża sobie Wielkanocy bez pisanek? Dlatego jak co roku Muzeum Miasta Turku zorganizowało warsztaty wielkanocne dla dzieci oraz młodzieży z przedszkoli i szkół z Turku oraz powiatowych placówek. Najmłodsi z warsztatowiczów wykonywały pisanki na filcu ozdabiane przeciąganą kolorową wstążką, natomiast starsze - ozdabiały styropianowe jajka metodą quillingową. Zajęcia prowadziły pracownice muzeum - Katarzyna Kasprzak i Joanna Markiewicz. Własnoręcznie zrobione ozdoby dzieciaki zabrały ze sobą, obdarowując nimi swoich bliskich. Podczas zajęć ich uczestnicy poczuli atmosferę zbliżających się świąt Wielkiej Nocy. Pracownicy muzeum dziękują uczestnikom i ich opiekunom za wspólnie spędzony czas.

2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
reklama

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Zobacz także:

XX jubileuszowy Puchar Wielkopolski Karate

XX jubileuszowy Puchar Wielkopolski...

20 maj.

"Płonące laski 4" na finał tegorocznej...

4 maj.
Na rynku, ze strażakami, celebrowali Święto Flagi

Na rynku, ze strażakami, celebrowali...

2 maj.
1 Maja obchody Święta Ludzi Pracy w Turku....

1 Maja obchody Święta Ludzi Pracy w...

1 maj.
Miszczowie Parkowania - III edycja akcji

Miszczowie Parkowania - III edycja akcji

29 kw.
Nocna rywalizacja siatkarzy i licytacje podczas...

Nocna rywalizacja siatkarzy i...

28 kw.
reklama
reklama
reklama