poniedziałek 26 sierpnia 2019

Ireneusza, Konstantego, Marii

reklama

Wielkanocne warsztaty w muzeum

Wielkanocne warsztaty w muzeum
 

Wielkanocne warsztaty w muzeum im. Józefa Mehoffera odbywają się od wielu lat. Jak każdego roku cieszą się one dużą popularnością pośród przedszkolaków oraz uczniów nie tylko z Turkowskich, Ala również powiatowych szkół. W przedświątecznych zajęciach, które trwały od 11 marca do 10 kwietnia, wzięło udział kilkadziesiąt osób. 

Wielkanoc to najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie, upamiętniające mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa, która łączy się z wieloma tradycjami i zwyczajami ludowymi. Na Święta Wielkiej Nocy tworzy się pisanki i palmy oraz święci pokarmy. To święta radosne i kolorowe. Chyba nikt z nas nie wyobraża sobie Wielkanocy bez pisanek? Dlatego jak co roku Muzeum Miasta Turku zorganizowało warsztaty wielkanocne dla dzieci oraz młodzieży z przedszkoli i szkół z Turku oraz powiatowych placówek. Najmłodsi z warsztatowiczów wykonywały pisanki na filcu ozdabiane przeciąganą kolorową wstążką, natomiast starsze - ozdabiały styropianowe jajka metodą quillingową. Zajęcia prowadziły pracownice muzeum - Katarzyna Kasprzak i Joanna Markiewicz. Własnoręcznie zrobione ozdoby dzieciaki zabrały ze sobą, obdarowując nimi swoich bliskich. Podczas zajęć ich uczestnicy poczuli atmosferę zbliżających się świąt Wielkiej Nocy. Pracownicy muzeum dziękują uczestnikom i ich opiekunom za wspólnie spędzony czas.

2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
reklama

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Zobacz także:

Tradycyjnie i z rozmachem dożynkowe święto w...

Tradycyjnie i z rozmachem dożynkowe...

z wczoraj
Gminno-Parafialne Dożynki gm. Władysławów w...

Gminno-Parafialne Dożynki gm....

z wczoraj
Dożynki Gminno-Parafialne gm. Tuliszków i...

Dożynki Gminno-Parafialne gm....

24 sierp.
Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy dla jednostki...

Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy dla...

22 sierp.
Żdżary z najpiękniejszym wieńcem, Marcinów z...

Żdżary z najpiękniejszym wieńcem,...

19 sierp.
Radość, łzy, jęk zmęczenia? to po prostu IV...

Radość, łzy, jęk zmęczenia? to po...

18 sierp.
reklama
reklama
reklama