sobota 06 czerwca 2020

Laury, Laurentego, Nory

reklama

Innowacja w nauce i praktyce - Drzwi Otwarte ZST w Turku

Innowacja w nauce i praktyce - Drzwi Otwarte ZST w Turku - foto: JM
foto: JM 

Zespół Szkół Technicznych w Turku to placówka, która zamyka czas Drzwi Otwartych w Powiecie Tureckim. Przed uczniami klas VIII szkół podstawowych i klas III gimnazjum stoi pytanie – który kierunek obrać w życiu? Dziś to właśnie uczniowie i nauczyciele ZST zachęcali potencjalnych kandydatów, aby wybór padł na ich szkołę.

Tradycyjnie Drzwi Otwarte ZST połączone zostały z piknikiem naukowym „Wiosna z techniką”. Zainteresowani mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły – absolwenci gimnazjum uczęszczać  będą do technikum 4-letniego, zaś absolwenci szkół podstawowych do technikum 5-letniego. Jeśli zaś chodzi o Branżową Szkołę I stopnia, edukacja w obu przypadkach trwać będzie 3 lata. Różnorodna oferta kierunków przyciągnęła tłumy zainteresowanych – przyszłych techników usług fryzjerskich, żywienia i usług gastronomicznych, grafików, ekonomistów, logistyków, elektroników, teleinformatyków, elektryków, stolarzy, mechaników i nie tylko. Ze szczegółowym opisem kierunków zapoznać się można na stronie internetowej ZST w Turku.

Na odwiedzających czekała spora dawka atrakcji – m.in. pokaz judo klas mundurowych, występ taneczny, rozgrywki w piłce siatkowej, czy eksperymenty naukowe. Każdy mógł zwiedzić laboratoria oraz pracownie przedmiotowe, takie jak: pracownia diagnostyki samochodowej, pracownia fryzjerska, pracownia obróbki cieplnej, pracownia teleinformatyczna, pracownia mechatroniki przemysłowej, pracownia obrabiarek konwencjonalnych i inne, a także zobaczyć i przetestować rozmaite sprzęty oraz urządzenia.

Wyjątkowym punktem Drzwi Otwartych były Mistrzostwa ZST w piłce nożnej, czyli XVI Zeta Cup 2019, rozgrywające się na boisku przy szkole. Oprócz obejrzenia rozgrywek i dopingowania ulubionych zawodników, każdy mógł poprzez symboliczne „dorzucenie się” do puszki pomóc Wiktorowi, który potrzebuje stymulatora oddechu, aby móc normalnie żyć.

Promocja szkół średnich dobiega końca, czas na ostateczne wybory przyszłych absolwentów szkół podstawowych oraz oddziałów gimnazjalnych. Uczniowie i nauczyciele ZST pokazali odwiedzającym, jak łączyć naukę i kształcenie praktyczne z dobrą zabawą – czy zainteresowanie dzisiejszym wydarzeniem przełoży się na zainteresowanie szkołą i jej ostateczny wybór? Wyniki egzaminów  i końcowa rekrutacja do szkół średnich już niedługo.

JM

foto: JM2
foto: JM3
foto: JM4
foto: JM5
foto: JM6
foto: JM7
foto: JM8
foto: JM9
foto: JM10
foto: JM11
foto: JM12
foto: JM13
foto: JM14
foto: JM15
foto: JM16
foto: JM17
foto: JM18
foto: JM19
foto: JM20
foto: JM21
foto: JM22
foto: JM23
foto: JM24
foto: JM25
foto: JM26
foto: JM27
foto: JM28
foto: JM29
foto: JM30
foto: JM31
foto: JM32
foto: JM33
foto: JM34
foto: JM35
foto: JM36
foto: JM37
foto: JM38
foto: JM39
foto: JM40
foto: JM41
reklama

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Zobacz także:

Uczniowie z

Uczniowie z "Czwórki" uczcili 100....

18 maj.

"Nie bądź żyła oddaj krew! Twoja krew...

10 maj.
Święto Patrona w

Święto Patrona w "Czwórce" inne niż...

1 maj.
Wasza świąteczna galeria. Piękne pisanki i...

Wasza świąteczna galeria. Piękne...

12 kw.
Kartka dla medyka - malowniczy finał akcji SP5

Kartka dla medyka - malowniczy finał...

3 kw.
Barwne podziękowania dla pracowników służb od...

Barwne podziękowania dla pracowników...

3 kw.
reklama
reklama
reklama