piątek 24 września 2021

Dory, Gerarda, Maryny

12°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Cały powiat czyta - rekord w czytaniu na stadionie 1000-lecia pobity!

Cały powiat czyta - rekord w czytaniu na stadionie 1000-lecia pobity! - Foto: JM
Foto: JM 

Dzisiejsza pogoda zdecydowanie sprzyjała  akcji happeningowej wpisującej się w Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Na stadionie zgromadziły się tłumy dzieci z poszczególnych szkół miasta Turku wraz z nauczycielami i nie tylko, aby wspólnie pobić rekord w jednoczesnym czytaniu ulubionej książki w ramach projektu realizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Turku „Z książką można wiele”.

Akcja „Cały powiat czyta” poprowadzona została przez Jacka Sulkowskiego, jednego z twórców stowarzyszenia „Przystań”,  który w eleganckim fraku i kapeluszu zachęcał dzieci i młodzież do wspólnego czytania . Całość uwieczniło pamiątkowe zdjęcie z drona, które pozwoliło ukazać wysoką frekwencję i upamiętnić to szczególne wydarzenie, któremu przyświecało motto „Dziecko, które czyta stanie się dorosłym, który myśli”.

„Okulary”, „Lokomotywa”, „Zosia Samosia”, „Dwa Michały”, czy „Pstryk” – m.in. takie utwory Juliana Tuwima przeczytali dzieciom zaproszeni goście: Burmistrz Miasta Turku Romuald Antosik, Radna Miejska Turku Elżbieta Niespodziańska, Prezes Stowarzyszenia „Przystań”  Maria Kur-Sulkowska, Dyrektor SP nr 1 Elżbieta Pokojowa, Dyrektor SP nr 4 Maria Kukulska, a także Dyrektor SP nr 5 Zdzisława Kośla, .

Podczas wydarzenia nie zabrakło obecności gościa specjalnego, którym był Łukasz Wierzbicki – autor książek dla dzieci pochodzący z Turku, promotor czytelnictwa i ambasador Fundacji ABCXXI – Cała Polska Czyta Dzieciom, który pokazał zebranym jak wspaniałą i rozwijającą czynnością jest czytanie.

Akcja przebiegła w radosnej, już prawie letniej atmosferze – wyjątkowe spotkanie z książką na świeżym powietrzu zdecydowanie można uznać za udane, a rekord w czytaniu na stadionie 1000-lecia pobity. A wszystko po to, by rozwijać niezwykłą ideę czytania  i pokazać, że z książką naprawdę można wiele!

JM

Foto: JM2
Foto: JM3
Foto: JM4
Foto: JM5
Foto: JM6
Foto: JM7
Foto: JM8
Foto: JM9
Foto: JM10
Foto: JM11
Foto: JM12
Foto: JM13
Foto: JM14
Foto: JM15
Foto: JM16
Foto: JM17
Foto: JM18
Foto: JM19
Foto: JM20
Foto: JM21
Foto: JM22
Foto: JM23
Foto: JM24
Foto: JM25
Foto: JM26
Foto: JM27
Foto: JM28
Foto: JM29
Foto: JM30
Foto: JM31
Foto: JM32
Foto: JM33
Foto: JM34
Foto: JM35
Foto: JM36
Foto: JM37
Foto: JM38
Foto: JM39
Foto: JM40
reklama

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Zobacz także:

Biegli i maszerowali ku czci Żołnierzy...

Biegli i maszerowali ku czci Żołnierzy...

19 wrz.
Festyn

Festyn "Sztuka na ulicy" z narodowym...

12 wrz.
Nauka popłaca! Dokładnie 464 najlepszych...

Nauka popłaca! Dokładnie 464...

12 wrz.
Dożynki w Kawęczynie zwieńczyły

Dożynki w Kawęczynie zwieńczyły...

5 wrz.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w I Liceum...

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w...

2 wrz.
Uczniowie ZST rozpoczęli nowy rok szkolny...

Uczniowie ZST rozpoczęli nowy rok...

2 wrz.
reklama
reklama
reklama