czwartek 13 sierpnia 2020

Elwiry, Hipolita, Radosławy

reklama

Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy dla jednostki OSP Kowale Księże uroczyście wprowadzony

Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy dla jednostki OSP Kowale Księże uroczyście wprowadzony - Foto: JM
Foto: JM 

Dzisiejszy dzień stanowi pewien przełom w historii Ochotniczej Straży Pożarnej w Kowalach Księżych. Jednostka może oficjalnie pochwalić się nowym samochodem do podziału bojowego, który dziś, w obecności gości i strażaków uroczyście wprowadzono.

Przetarg na wóz strażacki ogłoszony został 28 czerwca, umowę zaś podpisano 25 lipca. 7 sierpnia auto po raz pierwszy wjechało do garażu remizy OSP – obecni goście nie kryli podziwu dla tak krótkiego czasu realizacji przedsięwzięcia. Nowy samochód posiada lepsze parametry techniczne niż poprzedni. Jak stwierdził wójt gminy Turek, Karol Mikołajczyk, cel zakupu był jeden: poprawa bezpieczeństwa mieszkańców. Co więcej, poprzedni wóz jest już w posiadaniu jednostki OSP Cisew, która być może będzie niedługo włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Podczas uroczystości nie zabrakło uroczystego przecięcia wstęgi symbolizującego oficjalne oddanie samochodu, wręczenia pamiątkowego ryngrafu przez Wojewodę Wielkopolskiego, przekazania kluczyków, dowodu rejestracyjnego, jak i podpisania okolicznościowego aktu przekazania i włączenia do podziału bojowego nowego wozu.

Jak będzie sprawował się nowy samochód dla OSP w Kowalach Księżych? To się okaże już wkrótce, jednak prezentacja wozu zrobiła na uczestnikach niemałe wrażenie, brzmiąc obiecująco. Uroczystość zapisała się już na kartach historii miejscowości, a przypominać o niej będzie podpisany wcześniej akt okolicznościowy, który na stałe zawiśnie na murach jednostki OSP.

JM

Foto: JM2
Foto: JM3
Foto: JM4
Foto: JM5
Foto: JM6
Foto: JM7
Foto: JM8
Foto: JM9
Foto: JM10
Foto: JM11
Foto: JM12
Foto: JM13
Foto: JM14
Foto: JM15
Foto: JM16
Foto: JM17
Foto: JM18
Foto: JM19
Foto: JM20
Foto: JM21
Foto: JM22
Foto: JM23
Foto: JM24
Foto: JM25
Foto: JM26
Foto: JM27
Foto: JM28
Foto: JM29
Foto: JM30
Foto: JM31
reklama

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Zobacz także:

Kolejne

Kolejne "Kolorowe wakacje" na Matejki...

15 lip.
Foto: Rozpoczęto testy u pracowników Sun...

Foto: Rozpoczęto testy u pracowników...

30 czerw.
Liczna procesja Bożego Ciała mimo skromnej...

Liczna procesja Bożego Ciała mimo...

11 czerw.
Uczniowie z

Uczniowie z "Czwórki" uczcili 100....

18 maj.

"Nie bądź żyła oddaj krew! Twoja krew...

10 maj.
Święto Patrona w

Święto Patrona w "Czwórce" inne niż...

1 maj.
reklama
reklama
reklama