sobota 31 lipca 2021

Ignacego, Lodomiry, Romana

26°C pochmurno z przejaśnieniami Pogoda 7 dni »
reklama

"Wie chłop ze wsi i wie chłop z miasta, że baby górą są i basta!" czyli Dzień Kobiet w Sarbicku

 

Pan Józef Fabiański Sołtys Sarbicka w Gminie Tuliszków wraz z Radą Sołecką zorganizowali w  niedzielę 1 marca 2020 roku wspaniałe wydarzenie z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet.

Hasłem przewodnim imprezy było zawołanie " Wie chłop ze wsi i wie chłop z miasta, ze baby górą są i basta!" Organizatorzy zapewnili moc atrakcji dla uczestników imprezy. Nie zabrakło artystycznych talentów zaprezentowanych przez dzieci z Sarbicka. Swoje umiejętności przedstawiły w montażu słowno- muzycznym przygotowanym pod opieką mieszkanki Sarbicka – pani Bożeny Pielesiak. Gośćmi specjalnymi tego wydarzenia byli: schola parafialna przy akompaniamencie pani Edyty Strzelińskiej oraz księdza Rafała Marczewskiego. Ksiądz wikary zaprezentował zebranym swoje umiejętności, grając na saksofonie, co zachęciło wszystkich do wspólnego śpiewania. 

Kolejnych wrażeń dostarczył  zespół wokalny ,, Jankowe Dziewczyny’’ z Piętna oraz kabaret ,, Nie umiem nic” z Potworowa. Wszyscy uczestnicy uroczystości otrzymali drewniane serduszka,  które wykonały dzieci z Sarbicka w warsztatach prowadzonych przez panią Annę Wągiel. Serduszka zdobione były techniką decoupage. Burmistrz Gminy i Miasta Tuliszków Pan Krzysztof Roman napisał list z życzeniami dla wszystkich mieszkanek Sarbicka, który odczytała Pani Sekretarz Gminy Beata Mikołajczyk.  Przekazała go na ręce członkini rady sołeckiej Pani Bożeny Biniek. Podczas imprezy, zorganizowanej w wyremontowanej świetlicy wiejskiej w Sarbicku, nie zabrakło humoru, dobrej zabawy i słodkości. 

materiał nadesłany

2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
reklama

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Zobacz także:

Foto: Upamiętnili szkołę i jej społeczność. W...

Foto: Upamiętnili szkołę i jej...

z wczoraj
Integracja pasjonatów motoryzacji w pełni -...

Integracja pasjonatów motoryzacji w...

11 lip.
Gardzielik wygrywa jednogłośnie na punkty....

Gardzielik wygrywa jednogłośnie na...

10 lip.
Druga odsłona Jarmarku Wyszyńskiego już za...

Druga odsłona Jarmarku Wyszyńskiego...

27 czerw.
Piknik w Galewie czyli VII spotkanie ph.

Piknik w Galewie czyli VII spotkanie...

27 czerw.
Foto:

Foto: "Rower mój nałóg" czyli rowerem...

26 czerw.
reklama
reklama
reklama