poniedziałek 27 września 2021

Damiana, Mirabeli, Wincentego

15°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Udane Dni Turku i Gminy Turek 2021. Niedziela na sportowo, rodzinnie i muzycznie.

Udane Dni Turku i Gminy Turek 2021. Niedziela na sportowo, rodzinnie i muzycznie.
 

Niedziela, 8 sierpnia 2021 r. to kolejny dzień, podczas którego w naszym mieście wiele się działo w związku z odbywającymi się w weekend  Dniami Turku i Gminy Turek. Każdy znalazł coś dla siebie. Były turnieje sportowe, konkursy rodzinne, zajęcia plastyczne i inne atrakcje.

Niedzielny poranek rozpoczął się od zawodów sportowych dla dzieci i młodzieży. O godzinie 9.00 wystartowała sportowa rywalizacja w tenisie ziemnym, a godzinę później w piłce nożnej. Znalazło się także coś dla miłośników spokojniejszych ćwiczeń. Miejski Dom Kultury zorganizował zajęcia „Joga na trawie” w Parku Konstytucji 3 Maja. 

Członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej „Ogniki” dali pokaz swoich umiejętności. Gasili pożar i ratowali poszkodowanych. Równolegle swoje talenty prezentowali wokaliści z Miejskiego Domu Kultury, a osoby którym  nie udało się obejrzeć musicalu „My psy” w MDK, miały okazję zobaczyć go na dużej scenie.

Przez całe popołudnie wszyscy chętni korzystali ze stoisk przygotowanych np. przez Urząd Miejski w Turku, Miejską Bibliotekę Publiczną i Muzeum Miasta Turku, na których można było samodzielnie wykonać różne ozdoby lub obejrzeć film ze starymi zdjęciami Turku. Miejska Komisja Rozwiązywania  Problemów Alkoholowych proponowała spacer w alkogoglach, a Mleczarnia Turek częstowała swoimi specjałami. Wśród atrakcji były również stoiska gastronomiczne i wesołe miasteczko.  

Na zakończenie tej dwudniowej imprezy wystąpiły lokalne zespoły. Jako pierwszy zagrał zespół 3 po Trzy, następnie Paula Biskup, Oskar Brzostowski oraz Miruna Chypś z zespołem Wieża Bajzel.

Organizatorami wydarzenia było Miasto Turek i Gmina Turek. Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal internetowy Turek.net.pl, a sponsorem wydarzenia była m.in. firma Getec.

źródło: UM Turek
fot.: Turek.net.pl. UM Turek

2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
reklama

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Zobacz także:

Blisko 140 pięknych maszyn zjechało do Browaru...

Blisko 140 pięknych maszyn zjechało do...

25 wrz.
Biegli i maszerowali ku czci Żołnierzy...

Biegli i maszerowali ku czci Żołnierzy...

19 wrz.
Festyn

Festyn "Sztuka na ulicy" z narodowym...

12 wrz.
Nauka popłaca! Dokładnie 464 najlepszych...

Nauka popłaca! Dokładnie 464...

12 wrz.
Dożynki w Kawęczynie zwieńczyły

Dożynki w Kawęczynie zwieńczyły...

5 wrz.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w I Liceum...

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w...

2 wrz.
reklama
reklama
reklama