środa 12 sierpnia 2020

Hilarii, Juliana, Lecha

reklama

Wiwat Maj, Trzeci Maj, wiwat Konstytucja!

Wiwat Maj, Trzeci Maj, wiwat Konstytucja!
 

Osoby, dla których dzień 3 maja to coś więcej, niż okazja do leniuchowania, wzięły w piątek udział w obchodach 222. rocznicy uchwalenia Konstytucji. Uczestnicy wydarzenia najpierw modlili się w trakcie mszy świętej w intencji Ojczyzny, a następnie przemaszerowali do parku im. Konstytucji 3 Maja. Zebrani tam mieszkańcy Turku i okolic złożyli kwiaty pod pomnikiem Orła Białego.

Po złożeniu wieńców radni trzech rad spotkali się w licealnej auli. Zgromadziła ich tam bynajmniej nie dyskusja o losach szpitala lub sytuacji na rynku pracy, rozmowy w kwestii położenia asfaltu na Zdrojkach Lewych. Okazją do tego zgromadzenia się samorządowców w jednym miejscu była uroczysta sesja połączonych rad w dniu 3 maja. W jej trakcie włodarze pozwolili sobie na okolicznościowe wystąpienia, a osoby zasłużone dla poszczególnych samorządów otrzymały odznaczenia i wyróżnienia.

Fot. M. Derucki

2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
reklama

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Zobacz także:

Kolejne

Kolejne "Kolorowe wakacje" na Matejki...

15 lip.
Foto: Rozpoczęto testy u pracowników Sun...

Foto: Rozpoczęto testy u pracowników...

30 czerw.
Liczna procesja Bożego Ciała mimo skromnej...

Liczna procesja Bożego Ciała mimo...

11 czerw.
Uczniowie z

Uczniowie z "Czwórki" uczcili 100....

18 maj.

"Nie bądź żyła oddaj krew! Twoja krew...

10 maj.
Święto Patrona w

Święto Patrona w "Czwórce" inne niż...

1 maj.
reklama
reklama
reklama