niedziela 23 czerwca 2024

Albina, Wandy, Zenona

reklama

List otwarty w sprawie rewitalizacji rynku miejskiego w Turku

List otwarty w sprawie rewitalizacji rynku miejskiego w Turku
 

Szanowni Państwo,
W ostatnich tygodniach przedstawiona została koncepcja rewitalizacji Rynku w Turku. Po bardzo szerokiej dyskusji władze miasta zdecydowały się otworzyć dyskusję na temat wyłączenia ruchu drogowego w części rynku.

My, właściciele nieruchomości i przedsiębiorcy zlokalizowani wokół Rynku Miejskiego w Turku, zwracamy się do Państwa z troską i kilkoma ważnymi spostrzeżeniami dotyczącymi koncepcji rewitalizacji Rynku. Pragniemy przedstawić nasze stanowisko w tej sprawie, mając na uwadze dobro całej społeczności lokalnej oraz zrównoważony rozwój naszego miasta.

reklama

Jednym z głównych zagrożeń, które dostrzegamy w planowanej koncepcji, jest wyłączenie części Rynku z ruchu drogowego, co wiąże się z likwidacją licznych miejsc parkingowych. Już teraz w okolicach Rynku oraz przy ulicy Kolskiej  brakuje wystarczającej liczby miejsc do parkowania. Utrata tych miejsc znacząco utrudni życie mieszkańcom oraz funkcjonowanie lokalnych przedsiębiorstw, które polegają na łatwym dostępie do miejsc parkingowych dla swoich klientów i dostawców. Rynek i jego okolice cały czas są centrum życia handlowego w naszym mieście i wygodne, dostępne i komfortowe zakupy stoją w interesie wszystkich mieszkańców.

Rozumiemy troskę i wizję wprowadzenia miejsc na ogródki gastronomiczne i restauracje w rynku. Natomiast przedstawiając tę wizję trzeba zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. Większość lokali w rynku nie jest przystosowana do prowadzenia działalności gastronomicznej. Prowadzenie tam ogródków gastronomicznych wiązałoby się z koniecznością poniesienia ogromnych nakładów finansowych na adaptację tych lokali. Sądzimy, że niewielu przedsiębiorców jest gotowych zainwestować takie środki, biorąc pod uwagę aktualne warunki rynkowe i niepewność związaną z taką inwestycją.  Należy pamiętać, że każda nowa restauracja z ogródkiem aby mogła prosperować potrzebuje również wielu miejsc parkingowych dla klientów  mieszkających w znacznej odległości od Starówki (Rynku) w Turku oraz mieszkających w przyległych miejscowościach  Powiatu Tureckiego.

Uważamy, że rewitalizacja Rynku powinna przede wszystkim obejmować modernizację infrastruktury podziemnej. Kluczowe jest podłączenie instalacji gazowej oraz światłowodowej, które są niezbędne do nowoczesnego funkcjonowania zarówno mieszkań, jak i przedsiębiorstw. Wprowadzenie tych udogodnień powinno być priorytetem, aby zapewnić trwały i zrównoważony rozwój naszej społeczności.

Debata na temat rewitalizacji rynku jest bardzo potrzebna, ale musi opierać się o wnioski i potrzeby wszystkich zainteresowanych stron. Jako właściciele nieruchomości i biznesów prowadzonych w rynku uważamy, że wyłączenie rynku z ruchu drogowego wiąże się z zagrożeniami, których nie jesteśmy w stanie przeskoczyć i nie przyniesie korzyści mieszkańcom miasta Turku.

reklama

To stanowisko przedstawimy również podczas konsultacji, które odbędą się w środę w siedzibie Tureckiej Izby Gospodarczej.

Jesteśmy otwarci na wszelkie rozmowy z mieszkańcami i władzami miasta w ramach konsultacji dotyczących rewitalizacji rynku. Debata jest potrzebna, aby rynek służył wszystkim mieszkańcom miasta Turku.

Właściciele Nieruchomości i Przedsiębiorcy z Rynku w Turku

źródło: materiał prasowy nadesłany

Redakcja Turek.net.plFB

redakcja@turek.net.pl

787 77 74 72

Podobne artykuły
Częściowe wyłączenie ruchu pojazdów w...

Częściowe wyłączenie ruchu pojazdów w rynku? Startują konsultacje...

29 maj.
Miasto Turek: Fontanna i jej otoczenie...

Miasto Turek: Fontanna i jej otoczenie wymagają odnowienia

24 maj.
Listy do redakcji: Stanowisko TKE w sprawie...

Listy do redakcji: Stanowisko TKE w sprawie renowacji centralnej...

22 maj.
Koncepcja rewitalizacji rynku

Koncepcja rewitalizacji rynku

22 maj.
Listy do redakcji: Opinia Tureckiego Klubu...

Listy do redakcji: Opinia Tureckiego Klubu Ekologicznego na temat...

13 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama