niedziela 20 września 2020

Eustachego, Faustyny, Renaty

reklama

Fotografowali Kapliczki i Krzyże

Fotografowali Kapliczki i Krzyże
 

Dziś o godz. 16.00 miało miejsce rozstrzygnięcie III Powiatowy Konkurs Fotograficzny Cyklu Najpiękniejsze Miejsca Powiatu Tureckiego „Kapliczki Maryjne i Miejsca Sakralne w Powiecie Tureckim. Finał miał miejsce w Kościele pw. Matki Bożej Fatimskiej w Obrzębinie.

Wśród uczniów szkół gimnazjalnych I nagrodę zdobył Igor Gotter, II miejsce Aleksandra Kulik, III nagroda powędrowała do Karoliny Zielińskiej. Wyróżnienia otrzymali  Wiktoria Matusiak oraz Piotr Tokarski. Wszyscy nagrodzeni uczą się w Gimnazjum nr 1 w Turku.

reklama

W kategorii szkół podstawowych niekwestionowanym zwycięzcą był Juliusz Kowalski, który zdobył I i II nagrodę. Chłopiec jest uczniem Szkoły Podstawowej nr 5 w Turku. III miejsce zajęła Magdalena Tyczka, także z SP nr 5. Wyróżnienie powędrowało do Marcina Maciaszka ze Szkoły Podstawowej we Władysławowie.

Łącznie napłynęły 44 prace, z których 5 nie spełniało wymogów regulaminowych. Jury złożone z wykładowców Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego UAMu w Kaliszu zebrało się 16 października, by ocenić prace i wyłonić zwycięzców.

Dyplomami nagrodzono także nauczycieli przygotowujących swoich podopiecznych do konkursu. Pieczę nad nim objęli członkowie Stowarzyszenia Citivas Christiana i Parafia pw. Matki Bożej Fatimskiej. Gościem honorowym był przedstawiciel Włocławskiej Kurii Diecezjalnej- patronat nad konkursem objął biskup Wiesław Mering. Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom!

reklama

M.A.
 

Podobne artykuły

Turek: Fotografuj i uczcij 100-lecie...

Turek: Fotografuj i uczcij 100-lecie niepodległości

30-07-2018
Konkurs fotograficzny

Konkurs fotograficzny "Kadr na Powiat Turecki" już trwa

01-06-2018
Fotografujesz? Pokaż przyrodę powiatu i wygraj...

Fotografujesz? Pokaż przyrodę powiatu i wygraj nagrody

20-07-2017

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama