sobota 16 stycznia 2021

Mascelego, Walerii, Włodzimierza

reklama

Czy doświadczenia fizyczne można wykonywać w domu?

Czy doświadczenia fizyczne można wykonywać w domu?
 

Od grudnia ubiegłego roku grupa dwunastu uczniów z Liceum ogólnokształcącego Turek pod opieką Adama Bartczaka w ramach projektu e-Szkoła Wielkopolska realizuje temat: “Czy doświadczenia fizyczne można wykonywać w domu”.

Uczestnicy projektu podjęli się wyzwania, jakim jest opisanie ciekawych doświadczeń fizycznych, które można samodzielnie wykonać w domu przy użyciu podstawowych przedmiotów, powszechnie dostępnych.

reklama

Duet na szklanym instrumencie czyli gra na kieliszkach

Prawie każdy eksperyment udokumentowany jest filmem, a pozostałe  zdjęciami. Opisy te zamieszczane są na istniejącej już ponad jedenaście lat stronie internetowej „W kręgu Fizyki LO Turek” w nowym dziale „Doświadczenia domowe”, który można znaleźć  pod adresem: www.fizyka.net.pl/doswiadczenia/doswiadczenia.html.

reklama

Jak wykonać elektromagnes?

Podczas pracy nad projektem uczniowie pogłębi swoją wiedzę z zakresu fizyki , nauczyli się filmować, pisać scenariusze i komentarze do filmów oraz je montować, a także pracować w grupie korzystając z narzędzi internetowych. Mamy nadzieję, że nasza praca będzie inspiracją dla innych do wykonywania samodzielnie opisywanych przez nas doświadczeń i pozwoli lepiej zrozumieć otaczający świat.

Balon trzymający szklanki


Do tej pory udało się wykonać ponad 110 ciekawych doświadczeń, nakręcając prawie tyle samo krótkich filmików dostępnych na YouTube w kanale http://www.youtube.com/user/FizykaLOTurek . O popularności projektu świadczy fakt, że łączna liczba wyświetleń wynosi już ponad sto tysięcy.

Rakieta z butelki – czyli zjawisko odrzutu‹

Opiekun projektu
Adam Bartczak

Podobne artykuły

Wspominali agresję ZSRR i  przelaną krew Polaków

Wspominali agresję ZSRR i przelaną krew Polaków

16-09-2016
G2: Laureat z fizyki

G2: Laureat z fizyki

30-01-2015
Wspominali sowiecką agresję, modląc się za jej...

Wspominali sowiecką agresję, modląc się za jej ofiary

17-09-2014

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama