piątek 02 grudnia 2022

Balbiny, Ksawerego, Pauliny

0°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Mieszkańcy Turku zadowoleni z obiektów sportowych

Mieszkańcy Turku zadowoleni z obiektów sportowych - foto: M. Derucki
foto: M. DeruckiTereny wokół Turku idealnie nadają się do uprawiania rekreacji ruchowej 

Konkursy organizowane przez Redakcję Portalu Turek.net.pl są nie tylko doskonałą okazją do wygrania atrakcyjnych nagród, ale także szansą wyrażenia swojej opinii w wielu kwestiach, co jest dla nas szczególnie cenne – zawsze interesuje nas zdanie naszych Czytelników. Jedną z takich kwestii było to, czy w Turku mieszkańcy mają dobre warunki do uprawiania sportu.

Otrzymaliśmy wiele odpowiedzi, z których jasno wynika, że turkowianie pozytywnie oceniają życie sportowe w mieście, zaznaczając, że istnieje wiele miejsc przystosowanych do uprawiania różnych dziedzin sportu. Co cenią sobie w szczególności?

reklama

Oto wybrane odpowiedzi konkursowe: Uważam, że nasze miasto jest przyjazne sportowcom. Nie ma u nas może wielkich siłowni czy wielu ścieżek rowerowych, ale za to są wspaniali ludzie, którzy kochają sport i dzielą się z innymi tą miłością. Wystarczy trochę poszperać, a można zobaczyć, że Fitness Planet organizuje co jakiś czas darmowe warsztaty, miłośnicy jogi urządzili wakacje z jogą w parku, zaczęło powstawać wiele grup nordic walking. Na tak zwanej „alei gwiazd” wieczorem można zobaczyć wielu biegaczy, rowerzystów, rolkarzy i przede wszystkim ludzi chodzących z kijkami.

Turek jest z całą pewnością miastem przyjaznym sportowcom. Świadczą o tym organizowane imprezy sportowe, turnieje oraz różne spotkania integracyjne o tematyce sportowej. Sport jest elementem naszego życia. Dla mieszkańców Turku i okolic mających duże ambicje i chęć aktywnego trybu życia miasto oferuje szeroką możliwość wyboru tego, co lubimy. W mieście istnieje dużo obiektów sportowych, o których wielu z nas na pewno nie wie. W ostatnich latach wybudowano wiele orlików, halę sportową. Na terenie miasta znajdziemy 2 siłownie: OSiR oraz Fitness Planet, dzięki którym możemy doskonalić nasze ciała, poprawić kondycję oraz zwiększać sprawność ruchową.

Dla lubiących dopływ adrenaliny istnieje skate park, w którym umieszczono kilka ramp oraz drążków. Miłośnicy wody również odnajdą coś dla siebie w Turku, w mianowicie odrestaurowany basen. Nie możemy też zapominać o biegaczach, którzy mają możliwość trenowania na bieżni przy LO oraz na Stadionie 1000-lecia. Wybudowanie w ostatnich latach wielu ścieżek rowerowych znacznie wpłynęło na poprawę bezpieczeństwa oraz możliwość jazdy rowerem.

Czy Turek jest miastem przyjaznym sportowcom? Myślę, że tak. Jest obwodnica koło Os. Wyzwolenia – bardzo fajny kawałek do pokonania na rolkach lub na rowerze. Są orliki, z których korzysta tak starsze, jak i młodsze pokolenie. Są również siłownie bardzo dobrze zaopatrzone w sprzęt, dzięki któremu każdy, jeżeli będzie ćwiczył, będzie zadowolony z efektów. Jak dla mnie, Turek jest miastem ogólnie dostępnym do sportu i rekreacji. Fajnie, gdyby powstał tor przeszód, jakie są często w innych miastach. Drążki do podciągania lub belki do równowagi – koszt wykonania nie jest drogi.

reklama

Jak widać, mieszkańcy są zadowoleni z obiektów sportowych, które funkcjonują na terenie miasta i korzystają z możliwości uprawiania rozmaitych sportów. Bardzo dobrze – nie od dziś wiadomo, że ruch to zdrowie!

ma
 

Podobne artykuły

Misie lubią pomagać i wygrywać! Powiatowy...

Misie lubią pomagać i wygrywać! Powiatowy konkurs...

z wczoraj
Będą miasteczka rowerowe i symulatory do jazdy...

Będą miasteczka rowerowe i symulatory do jazdy...

30 list.
Chcą oddychać czystym powietrzem! Samorząd...

Chcą oddychać czystym powietrzem! Samorząd...

28 list.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama