niedziela 19 września 2021

Januarego, Konstancji, Leopolda

9°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Grudzień 81. - weź udział w Marszu Pamięci

Grudzień 81. - weź udział w Marszu Pamięci - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

NSZZ Solidarność – Oddział w Turku, Starosta Powiatu Tureckiego oraz Burmistrz Miasta Turku zapraszają do wzięcia udziału w Marszu Pamięci, który odbędzie się 13 grudnia, w XXXII rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce.

Wydarzenia z lat 1981-83 odcisnęły swoje piętno na kartach polskiej historii, zapadając w pamięć jako jeden z czarniejszych okresów w dziejach kraju. Przez działalność milicji i SB życie straciło kilkadziesiąt osób. Internowanych zostało ok. 10 tys. ludzi – często czas spędzony w ośrodkach wspominają jako koszmar. Wielu z nas pamięta jeszcze długie kolejki, by kupić dany artykuł na kartki.

reklama

Udział w Marszu Pamięci mogą wziąć wszyscy – zaproszeni są mieszkańcy Turku i okolic, poczty sztandarowe zakładów pracy, organizacji samorządowych, zawodowych, społecznych,  związkowych, szkół oraz stowarzyszeń. Zbiórka uczestników odbędzie się w rynku (Plac Wojska Polskiego) o godz. 16.45.

Zgromadzeni przejdą ulicami Kolską, Kolską Szosą, Armii Krajowej, Broniewskiego, Kardynała Wyszyńskiego do Kościoła pw. Św. Barbary, gdzie o godz. 18.00 odbędzie się Msza Święta za Ojczyznę. Przybyli proszeni są o zabranie ze sobą zniczy.

Organizatorzy przestrzegają, że na trasie przemarszu od godz. 16.30 do godz. 18.00 mogą wystąpić utrudnienia w ruchu drogowym.

ma

Podobne artykuły

Listy do redakcji: Marsz Pamięci odwołany!

Listy do redakcji: Marsz Pamięci odwołany!

09-12-2020
Uczcili 38 rocznicę wprowadzenia Stanu Wojennego

Uczcili 38 rocznicę wprowadzenia Stanu Wojennego

14-12-2019
13 grudnia Marsz Pamięci przejdzie ulicami Turku

13 grudnia Marsz Pamięci przejdzie ulicami Turku

11-12-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama