środa 27 stycznia 2021

Anieli, Juliana, Przemysława

reklama

Konkurs fotograficzny rozwiązany! Zobacz wystawę!

Konkurs fotograficzny rozwiązany! Zobacz wystawę! - foto: archiwum Muzeum Miasta Turku
foto: archiwum Muzeum Miasta Turku 

Konkurs zorganizowany przez Redakcję Portalu Turek.net.pl, w którym do wygrania były albumy „Archiwum Igły” cieszył się dużą popularnością – wiele osób nadesłało swoje prace, ukazujące miejsca historyczne w powiecie tureckim.

Okazuje się, że pasjonatów regionalnej historii mamy całkiem sporo, czego najlepszym dowodem są zdjęcia wykonane przez mieszkańców naszego powiatu. Ukazują one często miejsca nieznane, za to niezwykle ciekawe. Wszyscy zainteresowani mogą od jutra oglądać fotografie w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Turku, gdzie została zorganizowana wystawa pokonkursowa.

reklama

W piątek 20 grudnia o godz. 15.00 w sali konferencyjnej MiPBP odbędzie się oficjalne odczytanie wyników i wręczenie nagród zwycięzcom konkursu. A trzeba przyznać, że nagrody są bardzo atrakcyjne – książki wydane w serii Bibliotheca Turcoviana cieszą się ogromnym zainteresowaniem, niektóre z nich są już niedostępne na rynku, stanowiąc prawdziwe „białe kruki”. Największą perełką jest pierwszy tom „Kreisbildstelle Archiwum Igły”, zawierający unikatowy zbiór zdjęć z Turku z okresu okupacji.

Nagrody książkowe powędrują do pięciu autorów najlepszych zdjęć. Zachęcamy do odwiedzania wystawy – na pewno wiele z ukazanych na zdjęciach obiektów może stać się inspiracją do krótkiej wycieczki. Zawsze też warto znać te szczególne miejsca, będące niemymi świadkami naszej historii.

Niestety, wiele z ukazanych zabytków zachowało się w kiepskim stanie, mając dawno za sobą lata świetności. Obrazuje to zarówno lekceważące podejście do problemu zachowania dziedzictwa narodowego, jak i brak szacunku do historii. Konkurs miał na celu wzbudzenie zainteresowania miejscami związanymi z dziejami powiatu oraz zachęcania do promowania ich piękna i walorów estetycznych. Czy cel ten został osiągnięty? Zapraszamy na wystawę, by samemu się o tym przekonać!

ma

 

Podobne artykuły

Muzeum zaprasza na wystawę

Muzeum zaprasza na wystawę "Zapach zapamiętany"

z dzisiaj
Zobacz jak oni czytają

Zobacz jak oni czytają

03-12-2020
Wideo:

Wideo: "Turek wczoraj i dziś" czyli filmowa...

02-12-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama