poniedziałek 27 września 2021

Damiana, Mirabeli, Wincentego

19°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Konsorcjum ponownie wygrało przetarg

Konsorcjum ponownie wygrało przetarg  - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

14 stycznia ogłoszono wynik przetargu nieograniczonego na odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Miejskiej Turek w latach 2014 – 2017. Niespodzianki nie ma – wykonawca usługi nie zmieni się.

Najlepszą i jednocześnie jedyną ofertę złożyło konsorcjum, którego liderem jest Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z. o. o., członkiem zaś Zakład Usług Komunalnych EKO-GAB s. c. Gabriel Kropidłowski, Daniel Piąstka. Oferta zdobyła ocenę 100 pkt.

reklama

Konsorcjum zaoferowało najniższą cenę tj. 11 903 384, 16 zł, więc w oparciu o art. 2 pkt 5 oraz art. 91 ust. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo Zamówień Publicznych jest ofertą najlepszą i najbardziej korzystną. Powtórzył się scenariusz z dnia 7 czerwca 2013 roku, kiedy to również konsorcjum PGKiM i EKO-GAB wygrały przetarg ma odbiór odpadów komunalnych od mieszkańców z Gminy Miejskiej Turek, oferując cenę 3 789 050, 40 zł.

Nowy przetarg nie będzie związany z nowymi cenami, przynajmniej nie w chwili obecnej. Jak mówi Kierownik Wydziału Gospodarki Odpadami Urzędu Miasta Turek, Waldemar Trojan, ceny nie mogą ulec zmianie, ponieważ Trybunał Konstytucyjny uznał za niezgodną z prawem ustawę pozwalającą gminom samodzielnie decydować o wysokości opłat.

Ustawa dotycząca śmieci sama trafi więc do kosza. Art. 6k tzw. ustawy śmieciowej został uznany za niekonstytucyjny. W związku z tym Sejm musi podjąć nową ustawę, która regulowałaby kwestie ustalania opłat oraz wyznaczyła jej górne granice.

ma

 

Podobne artykuły

Program Kolej Plus: Rozpisano przetarg na...

Program Kolej Plus: Rozpisano przetarg na wstępną...

29 kw.
Miasto rozpoczyna długo wyczekiwaną przebudowę...

Miasto rozpoczyna długo wyczekiwaną przebudowę ulicy...

16 mrz.
Uwaga! Burmistrz Gminy i Miasta Tuliszków...

Uwaga! Burmistrz Gminy i Miasta Tuliszków ogłasza...

29-12-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama