sobota 26 września 2020

Cypriana, Justyny, Łucji

reklama

Złoty Tur dla dyrektora muzeum

Złoty Tur dla dyrektora muzeum - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

„Złoty Tur” dla Człowieka Roku Miasta Turku to nagroda przyznawana osobie, która swoją działalnością w szczególny sposób przyczyniła się do rozwoju różnych obszarów i dziedzin życia naszego miasta. W piątkowy wieczór w klubie Barbórka taką właśnie nagrodą uhonorowany został podczas Spotkania Noworocznego Bartosz Stachowiak.

Jak można było się dowiedzieć podczas wypomnianej gali, nagroda dla dyrektora Stachowiaka to docenienie tego, że w 2013 roku Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera odgrywało tak znaczącaą rolę w życiu miasta. Stało się ono miejscem, w którym turkowianie pojawiali się, by brać udział w różnego rodzaju wystawach, warsztatach, koncertach i konferencjach. W muzeum mogli więc spotkać się ludzie o bardzo różnorodnych zainteresowaniach. Wszystko to było możliwe dzięki zaangażowaniu pracowników placówki, z dyrektorem Stachowiakiem na czele.

reklama

To nie byłoby możliwe bez wielu osób, które rozpoczęły prace nad projektem, aby pozyskać dofinansowanie przy przebudowie i modernizacji muzeum, oczywiście także tych, którzy przeprowadzili prace budowlane, jak i pracowników muzeum. (…) W roku 2013 muzeum „obsłużyło” blisko 30 000 zwiedzających. Jest to liczba przewyższająca muzea konińskie czy też kaliskie. Mam nadzieję, że będą nas państwo często odwiedzać – mówił Bartosz Stachowiak, odbierając w piątkowy wieczór nagrodę z rąk burmistrza Zdzisława Czapli oraz przewodniczącego Rady Miejskiej - Marka Pańczyka.

AW

Podobne artykuły

Nasza historia: Historia Ochotniczej Straży...

Nasza historia: Historia Ochotniczej Straży Pożarnej...

4 maj.
Ryszard Bartosik człowiekiem roku 2019 czyli...

Ryszard Bartosik człowiekiem roku 2019 czyli Gala...

8 lt.
Wideo: Turek w hitlerowskich planach...

Wideo: Turek w hitlerowskich planach...

13-09-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama