Powrót komediowych wieczorów w Przystani. Już w piątek Stand-up!

czwartek 16 września 2021

Jagienki, Kamili, Korneliusza

18°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Chodniki skute lodem. Raj dla łyżwiarzy, męka dla przechodniów

Chodniki skute lodem. Raj dla łyżwiarzy, męka dla przechodniów - Foto: ma
Foto: maApelujemy o ostrożność - chodniki i ulice pokrywa warstwa lodu 

Mimo że zima na chwilę odpuściła i za oknami widać lekką odwilż, jest to najlepszy i ostatni moment, by przygotować się do ataku śniegu i mrozu, który zapowiadają synoptycy już na koniec tygodnia. Okazało się bowiem, że mało kto był przygotowany na to, że chodniki i ulice skuje lód.

Lodowa pokrywa pojawiła się w nocy z czwartku na piątek, „umilając” życie mieszkańcom. Zamarznięte chodniki i ulice wyglądają jak oblane wcześniej wodą, która zamarzła tworząc gładką taflę. W takich warunkach nie trudno o wypadek czy poślizg. Nie można jednak winić aury, ponieważ było do przewidzenia, że zima w końcu nadejdzie. Zupełnie nieprzygotowani do tego oczywistego faktu jak zawsze okazali się ludzie.

reklama

Dopiero dzisiaj gdzieniegdzie pojawił się piasek na chodnikach. Cały czas jest wiele miejsc, które mogą stać się potencjalną pułapką zarówno dla kierowców, jak i dla mieszkańców Turku, którzy wychodzą do pracy, po zakupy, odprowadzić dzieci do szkoły lub przedszkola. Przypominamy, że zarządcy nieodśnieżonych dróg i chodników mogą mieć przez to problemy – osoba, która na skutek poślizgnięcia się odniesie obrażenia ciała, może ubiegać się o odszkodowanie.

Każdy właściciel nieruchomości lub jej dzierżawca ma obowiązek, zgodnie z ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, uprzątnąć śnieg, lód czy błoto z chodnika, który przebiega wzdłuż posesji. Apelujemy więc o wywiązywanie się z tej powinności, która pozwoli zachować zdrowie i zaoszczędzi na pewno wielu nieprzyjemności.

Wg zapowiedzi synoptyków, pod koniec tygodnia temperatura spadnie nawet do 25 stopni poniżej zera. Co to oznacza? Że jeszcze przez jakiś czas pogoda się nie zmieni. Pozostaje nam więc uzbroić się w cierpliwość, ostrożność oraz łyżwy – być może będzie można połączyć przyjemne z pożytecznym.

reklama

Przechodzisz lub mieszkasz obok miejsca, które wygląda jak lodowisko? Zrób zdjęcie i prześlij je do nas! Razem stworzymy galerię, która być może będzie wskazówką dla zarządców danego terenu, by zadbali o jego bezpieczeństwo! Zdjęcia prosimy przesyłać na adres redakcja@turek.net.pl, w tytule wiadomości wpisując „Zima”.

ma

Podobne artykuły

Ćwiczenia na kruchym lodzie w PSP Turek

Ćwiczenia na kruchym lodzie w PSP Turek

6 mrz.
Walentynkowy kulig w ramach akcji

Walentynkowy kulig w ramach akcji "Pomagaj Pomagać"...

15 lt.
Turek śniegiem malowany

Turek śniegiem malowany

31 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama