niedziela 19 września 2021

Januarego, Konstancji, Leopolda

12°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Strefa mroku na terenie Strefy Inwestycyjnej?

Strefa mroku na terenie Strefy Inwestycyjnej?
 

Zimowa aura dała się we znaki kierowcom. Oblodzone drogi, śnieg, a jakby tego było mało... ciemność. Mieszkańcy mający swoje posesje przy jednym z odcinków ul. Kolskiej Szosy już od ponad miesiąca nie mają przy swoich domach oświetlenia.

Lampy na odcinku drogi nie działają, mimo że zimą i tak narzekamy na małą ilość światła i szybko zapadający zmrok. Utrudnia to życie zwłaszcza właścicielom nieoświetlonych posesji, ale także przechodniom, którzy mieszkają dalej lub pokonują tą trasę w drodze na stację paliw czy do Mirandy. Mimo że awaria była wielokrotnie zgłaszana, lampy, które przestały działać jeszcze przed Bożym Narodzeniem, do teraz nie spełniają swojej funkcji.

reklama

Zgłoszenia napływające od mieszkańców do Urzędu Miasta zostały przekazane do kaliskiej spółki Oświetlenie Uliczne i Drogowe, która jest odpowiedzialna za oświetlenie na terenie Turku. Jak powiedzieli przedstawiciele spółki, zgłoszenie o awarii zostało przyjęte, jednak sprawa jest bardziej skomplikowana. Czemu? Ponieważ uszkodzone zostały nie same lampy, a sieć zasilania. Sami nie są więc w stanie usunąć usterki – potrzeba jest pomoc firmy zajmującej się obsługą sieci energetycznej.

Nie zapowiada się więc, by sytuacja mieszkańców miała ulec zmianie w najbliższym czasie. Pozostaje uzbroić się w cierpliwość i czekać, aż awaria zostanie usunięta przez odpowiednie służby. 

ma

Podobne artykuły

Koniec z plastikowym rondem na Kolskiej Szosie....

Koniec z plastikowym rondem na Kolskiej Szosie....

20 sierp.
Wymiana oświetlenia ulicznego na terenie Turku....

Wymiana oświetlenia ulicznego na terenie Turku....

5 sierp.
Pożar sadzy w kominie na Kolskiej Szosie. To...

Pożar sadzy w kominie na Kolskiej Szosie. To kolejny...

24 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama