poniedziałek 26 września 2022

Cypriana, Justyny, Łucji

9°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Nowe plastikowe rondo w Turku. Eksperyment ma poprawić przepustowość skrzyżowania.

Nowe plastikowe rondo w Turku. Eksperyment ma poprawić przepustowość skrzyżowania.
 

Od dziś tj. 14 listopada wyłączona została sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu w centrum Turku u zbiegu ulic Al. Piłsudskiego, Legionów Polskich i Kolskiej Szosy i Kolskiej. To pierwszy z etapów planowanej przebudowy Alei Piłsudskiego a także sprawdzenie czy takie rozwiązanie poprawi przepustowość na zakorkowanej dzień w dzień głównej arteri miasta.

Jak informuje Zarząd Dróg Powiatowych w związku z zaplanowaną przebudową ulic Legionów Polskich oraz Piłsudskiego na skrzyżowaniu z ulicami Kolska oraz Kolska Szosa powstało rondo pilotażowe, które sprawdzi efektywność takiego rozwiązania w tym miejscu. Jest to jeden z pierwszych etapów zaplanowanej przebudowy, który znajdzie swoje docelowe odzwierciedlenie w opracowywanej obecnie dokumentacji.

reklama

Jak nowe rozwiązanie sprawdzi się w codziennej rzeczywistości pokażą najbliższe dni. Warto jednak zaznaczyć, że choć rozwiązanie w formie ronda na kilku skrzyżowaniach w mieście sprawdziło się doskonale to nowe dotyczy miejsca o dużo większym nasileniu ruchu i to nie tylko pojazdów. Mowa m.in. o skrzyżowaniu Uniejowskiej z Legionów czy Kolskiej Szosy z Wyszyńskiego ze sławną palmą. Tam ruch pieszy jest dość znikomy. Inaczej jest na rondzie obok ZST, czyli skrzyżowaniu ulic Milewskiego z Al. Piłsudskiego, gdzie ruch młodzieży szkolnej często powoduje duże utrudnienia dla kierowców.

28 października Kierownik ZDP Andrzej Paruszewski podpisał umowę na wykonanie dokumentacji projektowej na rozbudowę dróg powiatowych: ul. Legionów Polskich i al. Józefa Piłsudskiego w Turku. Nowo powstałe rondo to przygotowania do gruntownej przebudowy wspominanej arteri miasta. W planach przewiduje się także budowę przejścia podziemnego w okolicach poczty. Odpowiedzialnym podmiotem za przygotowanie dokumentacji jest SD PROJEKT Mikołajczyk Cyrkiel Jasiukiewicz s.c. Koszt wykonania dokumentacji projektowej zaplanowano na 455.961,00zł.

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

2
3

Podobne artykuły

Nowe rumaki w stajni Zarządu Dróg Powiatowych w...

Nowe rumaki w stajni Zarządu Dróg Powiatowych w Turku

21 lt.
Tuliszków. Dokumentacja projektowa na...

Tuliszków. Dokumentacja projektowa na przebudowę...

9 lt.
Dobra. Nowa nawierzchnia w Józefowie i nie tylko

Dobra. Nowa nawierzchnia w Józefowie i nie tylko

19-11-2021

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama