sobota 23 stycznia 2021

Fernandy, Jana, Rajmundy

reklama

SLD zadba, by nie zabrakło pracy, ciepła i opieki zdrowotnej

SLD zadba, by nie zabrakło pracy, ciepła i opieki zdrowotnej
 

W sobotę 1 marca w sali Miejskiego Domu Kultury odbyła się Konwencja Powiatowa Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Turku. W jej trakcie nakreślono kierunki działań dla osób tworzących struktury lokalnej lewicy.  Na pierwszy plan wysuwa się konieczność ratowania szpitala, czuwania nad zapewnieniem ciepła miastu oraz pozyskiwania inwestorów dla TSI.

Konwencja Powiatowa SLD w Turku zaakceptowała i poparła inicjatywę radnych SLD Rady Miejskiej Turku, zmierzającą do powołania przy burmistrzu Turku specjalnego zespołu doradczo-opiniującego. Zadaniem tego zespołu ma być monitorowanie sytuacji w zakresie zaopatrzenia naszego miasta w ciepło i wodę po zakończeniu działalności Elektrowni „Adamów”. Lewica nie zapomina także o Tureckiej Strefie Inwestycyjnej. Podczas sobotniej Konwencji Powiatowej przyjęta została uchwała postulująca, iż obecni i przyszli radni SLD powinni podejmować współpracę z burmistrzem i radnymi innych ugrupowań w celu pozyskania inwestorów, mogących działać w tejże Strefie.

reklama

Konwencja Powiatowa zobowiązała ponadto radnych miejskich i powiatowych do podejmowania wszelkich działań zmierzających do poprawy sytuacji w SP ZOZ w Turku. Jest to konieczne z powodu „nieudolnych działań starostów i dyrektora szpitala” oraz braku realizacji najważniejszych punktów programu naprawczego. – Nie interesują nas żadne rozgrywki polityczne w sprawie szpitala. Dla nas najważniejsze jest zapewnienie bezpieczeństwa leczenia wszystkim mieszkańcom naszego powiatu oraz zagwarantowanie zatrudnienia pracownikom szpitala – czytamy w propozycji jednej z uchwał, przyjętych podczas sobotniej Konwencji Powiatowej SLD w Turku.

Konwencja Powiatowa SLD zobowiązała wszystkich członków partii do aktywnego włączenia się do kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego i udziału w głosowaniu, zwracając się jednocześnie do członków i sympatyków lewicy a apelem o kandydowanie w wyborach samorządowych.

AW

Podobne artykuły

Postępowanie o wydanie decyzji środowiskowych...

Postępowanie o wydanie decyzji środowiskowych budowy...

21 st.
Listy do redakcji: Młoda Lewica z Turku...

Listy do redakcji: Młoda Lewica z Turku zachęcała do...

19 st.
Pożar w elektrowni. Spłonęła instalacja...

Pożar w elektrowni. Spłonęła instalacja elektryczna

23-10-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama