poniedziałek 26 września 2022

Cypriana, Justyny, Łucji

15°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Ulica Uniejowska - będą światła, ale nie wiadomo kiedy

Ulica Uniejowska - będą światła, ale nie wiadomo kiedy - Foto: sxc.hu / Tomas Aceytuno
Foto: sxc.hu / Tomas AceytunoCzy założenie świateł rozwiążę problem pieszych i kierowców? 

Ostatnimi czasy na Shoutboxie Portalu Turek.net.pl rozgorzała dyskusja na temat skrzyżowania ulicy Uniejowskiej z Nową i Armii Krajowej, na którym ruch jest dość uciążliwy i nie przebiega tak sprawnie, jak powinien. Mieszkańcy uskarżają się na brak lewoskrętu, ronda czy sygnalizacji świetlnej, które odblokowałyby jedną z najważniejszych arterii naszego miasta.

W związku z zainteresowaniem Turkowian postanowoliśmy zgłębić temat. O ile ulice Nowa i Armii Krajowej to ulice powiatowe, o tyle ulica Uniejowska podlega już pod Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad (oddział w Poznaniu) i to właśnie ta placówka ma decydujący wpływ na przebudowę problematycznej drogi.

reklama

Jakie są plany na dzień dzisiejszy? Przebudowa będzie, owszem ale... na dalszym odcinku! Najbliższe plany dotyczą części ulicy od Ronda Zesłańców Syberyjskich mniej więcej do wysokości stacji paliw. Jak stwierdzają pracownicy Wydziału Bezpieczeństwa GDDKiA, wpływały już wnioski dotyczące problematycznej krzyżówki, wskutek których podjęto decyzję o założeniu sygnalizacji świetlnej, która miałaby ułatwić życie i pieszym i kierowcom.

W grę wchodzi także powstanie prawoskrętu. Nie ma za to planów zakładających powstania ronda. Nasi rozmówcy nie umieli też przybliżyć daty realizacji planu.

ma

Podobne artykuły

Uniejowska cieszy mieszkańców Turku. Powiatowa...

Uniejowska cieszy mieszkańców Turku. Powiatowa...

23 wrz.
Już wkrótce kierowcy wrócą na Uniejowską....

Już wkrótce kierowcy wrócą na Uniejowską. Dobiegają...

12 sierp.
Już we wtorek spotkanie w sprawie rozbudowy...

Już we wtorek spotkanie w sprawie rozbudowy ścieżki...

21 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama