czwartek 29 września 2022

Michaliny, Michała, Rafała

6°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Uniejowska cieszy mieszkańców Turku. Powiatowa inwestycja w centrum miasta

Uniejowska cieszy mieszkańców Turku. Powiatowa inwestycja w centrum miasta
 

- Słońce świeci dziś nad powiatem tureckim – stwierdził Ryszard Bartosik, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa, przecinając symboliczną wstęgę na świeżo wyremontowanej ulicy Uniejowskiej. W piątek, 23 września nastąpił oficjalny odbiór inwestycji.

Zakres prac, rozpoczętych w połowie czerwca przez Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Sp. z o.o. w Turku, objął wykonanie odwodnienia kanalizacji deszczowej, nowej konstrukcji i nawierzchni jezdni. Powstały też nowe chodniki, miejsca postojowe i zjazdy do posesji. Podkreślić trzeba, że w przypadku przebudowy tego odcinka Uniejowskiej, nie ucierpiała zieleń miejska.

reklama

Inwestycja była możliwa dzięki dofinansowaniom z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (ponad 511 tysięcy złotych) oraz Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (ponad 359 tysięcy złotych). Środki z budżetu powiatu tureckiego wyniosły 271 tysięcy złotych. Koszty przebudowy kilkusetmetrowego odcinka ulicy Uniejowskiej przekroczyły 1,2 miliona złotych.

- Oddajemy dziś krótki, ale ważny odcinek dla miasta Turku – podkreślał Ryszard Bartosik. – Bardzo cieszę się, że powiat realizuje kolejną inwestycję w Turku, choć miasto nie dołożyło do niej ani złotówki, jak zresztą przy każdej inwestycji powiatowej w mieście.

Jak zapowiedział Starosta, teraz kolej na przebudowę ul. Dobrskiej. Wniosek o dofinansowanie kolejnej inwestycji powiatowej w mieście, został już złożony do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na rok 2023.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Uniejowska cieszy mieszkańców Turku. Powiatowa inwestycja w centrum miasta

Podobne artykuły

Bądź bezpieczny! Noś odblaski! Akcja policji,...

Bądź bezpieczny! Noś odblaski! Akcja policji, straży...

z wczoraj
Listy do redakcji: Poseł Bartosik powinien...

Listy do redakcji: Poseł Bartosik powinien...

27 wrz.
List otwarty do posła Ryszarda Bartosika w...

List otwarty do posła Ryszarda Bartosika w sprawie...

24 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama