poniedziałek 10 sierpnia 2020

Bianki, Borysa, Wawrzyńca

reklama

Ciekawe projekty renowacji miasta nie przyciągnęły turkowian

Ciekawe projekty renowacji miasta nie przyciągnęły turkowian - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

Jednoetapowy konkurs urbanistyczno – architektoniczny organizowany przez Urząd Miasta trwa w najlepsze. Dzisiaj w Klubie „Tęcza” przy ul. Spółdzielców odbyła się wystawa prac i konsultacje społeczne – każdy z przybyłych mógł za pomocą specjalnych formularzy wyrazić swoje zdanie na temat projektów lub zaproponować własne zmiany.

Celem dzisiejszej wystawy było pokazanie 7 prac, które spełniają wymogi konkursowe. Niestety, słabe nagłośnienie wydarzenia, brak zainteresowania lub wiary w realizację projektów oraz godziny trwania wystawy sprawiły, że zamiast tłumów ciekawych mieszkańców pojawiła się garstka turkowian, w tym sami twórcy. Tzw. wysłuchanie publiczne odbyło się więc w ciszy.

reklama

Jakie rozwiązania zaproponowały biura architektoniczne? Konkurs dotyczy przekształcenia i renowacji centralnych przestrzeni publicznych miasta, a więc starówki i pobliskiego Parku im. Żerminy Składkowskiej. Podziemny parking w rynku, szklana fontanna, muszle teatralne nad stawem, zmiana koncepcji parkowych alejek, czy podświetlane chodniki to tylko niektóre z propozycji. Każdy ma własny pomysł na ożywienie serca miasta, tak by stworzyć jak najbardziej funkcjonalną, ale i przyjazną przestrzeń.

Każdy z gości oceniał propozycje wg własnej wiedzy i gustu. Niektórzy spisywali swoje uwagi, które weryfikować i rozpatrywać będzie Sąd Konkursowy. Przypomnijmy, że do wygrania są nagrody o łącznej wartości ok. 70 tys. zł. Na początku do rywalizacji przystąpiło ok. 60 pracowni architektonicznych z całej Polski. Zgromadzeni zadawali sobie także pytanie, czy tym razem zwycięski projekt zostanie zrealizowany, czy wzorem lat ubiegłych trafi do lamusa, nie wnosząc żadnych zmian do wizerunku miasta?

ma

Podobne artykuły

Umowa podpisana. Wkrótce rusza rewitalizacja...

Umowa podpisana. Wkrótce rusza rewitalizacja parku...

9 lip.
Park Miejski to istna dżungla. Zarośnięty i...

Park Miejski to istna dżungla. Zarośnięty i...

19 czerw.
Władze miasta wizytowały na terenie dużego...

Władze miasta wizytowały na terenie dużego parku w...

4 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama