sobota 08 sierpnia 2020

Izy, Rajmunda, Seweryna

reklama

Mariusz Seńko z tytułem Członka Honorowego TIG

Mariusz Seńko z tytułem Członka Honorowego TIG - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

Podczas Walnego Zgromadzenia Tureckiej Izby Gospodarczej, które odbyło się wczoraj w siedzibie TIG, jednogłośnie podjęto uchwałę w sprawie nadania tytułu Członka Honorowego Mariuszowi Seńko, który pełni funkcję dyrektora Zespołu Szkół Technicznych im. prof. gen. Sylwestra Kaliskiego w Turku.

Przyznanie tytułu Członka Honorowego jest ukoronowaniem wieloletniej, efektywnej współpracy między TIG a szkołą, która kształci przyszłe kadry zakładów pracy w powiecie. Dyrektor placówki został doceniony za swoją działalność na rzecz rozwoju młodzieży i kształtowania w młodym pokoleniu podstaw przedsiębiorczości, które na pewno przyda w przyszłości. Wniosek został złożony na podstawie uchwały Rady z dnia 18 lutego 2014 roku i zdobył jednogłośne poparcie.

reklama

Mariusz Seńko świetnie sprawdza się w roli dyrektora turkowskiego technikum, próbując zaszczepić w uczniach ZST chęć do rozwijania się oraz podejmowania własnych inicjatyw w zakresie działalności gospodarczej. Wszystko po to, by jak najlepiej dostosować ich do realiów współczesnego rynku pracy i nie wypuszczać „pokolenia bezrobotnych”.

TIG docenił starania Mariusza Seńko, zarówno te dotyczące pobudzania kreatywności młodzieży, jak i związane z rozwojem TIG, dostarczając zrzeszonym przedsiębiorcom wykwalifikowanych pracowników, odpowiadających na aktualne zapotrzebowanie. Jak poinformował podczas spotkania dyrektor ZST, trwa nabór do klas o nowym profilu – włókienniczym. Uczniowie mogą liczyć na stypendia naukowe oraz pomoc takich firm jak Miranda czy Sun Garden, a więc potencjalnych przyszłych pracodawców. Ukierunkowane profile mają podnieść nie tylko szansę na znalezienie pracy, ale także wpłynąć na popularyzację TIG wśród mieszkańców powiatu.

ma

Podobne artykuły

Wideo: Konferencja PSL w ramach kampanii...

Wideo: Konferencja PSL w ramach kampanii...

24 czerw.
Ruszyły Matury 2020. Do egzaminu przystąpiło...

Ruszyły Matury 2020. Do egzaminu przystąpiło 572...

8 czerw.
Wideo: Szkoły średnie zapraszają ósmoklasistów....

Wideo: Szkoły średnie zapraszają ósmoklasistów....

5 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama