piątek 24 września 2021

Dory, Gerarda, Maryny

12°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Zobacz, co będzie się działo podczas Majówki!

Zobacz, co będzie się działo podczas Majówki! - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

Weekend majowy zbliża się wielkimi krokami. Nie masz planów na majówkę? Nic nie szkodzi – w Turku i okolicach będzie się działo! Portal Turek.net.pl przygotował zestawienie imprez, by każdy mógł znaleźć coś dla siebie i zaplanować wolny czas.

1 maja, godz. 15.30, OsiR
Kolejny rok w UE za nami! Cieszysz się z tego powodu? Przyjdź na wydarzenie pod hasłem „Europa bez granic – przystanek Turek”, które zapewni rozrywkę i starszym, i młodszym mieszkańcom miasta. Impreza rozpocznie się od programu dla dzieci „Świat Fantazji”, następnie na scenie wystąpią laureaci 10. Międzypowiatowego Przeglądu Piosenki Europejskiej, zespół AGREE, oraz zespół muzyki irlandzkiej Celtoholics, którego występ wzbogaci pokaz tańca rodem z zielonej wyspy, w wykonaniu grupy Feirin. O godz. 19.30 zagra zespół Ray, a o godz. 20.30 wystąpi gwiazda wieczoru – zespół Łzy.

reklama

3 maja, godz. 15.30, plac przy klubie Barbórka
Jesteś fanem teatru? Wspaniale! Czekają na Ciebie 22. Prezentacje Teatrów Ulicznych Turkostrada”. Po paradzie wykonawców ulicami miasta, zgromadzeni będą mogli zobaczyć 5 spektakli w wykonaniu grup teatralnych z całej Polski, z czego ostatni odbędzie się już na parkingu przed Halą Widowiskowo-Sportową (godz. 21.10).

3 maja, godz. 17.00, Żdżenice
Miłośnicy zabawy na świeżym powietrzu będą mieli okazję spędzić majówkę w Żdżenicach, gdzie obok sali OSP odbędzie się zabawa taneczna. Na młodszych uczestników imprezy czekają zjeżdżalnie, trampolina, gry i zabawy, dla starszych doskonale zaopatrzony bufet i dobra muzyka w wykonaniu zespołu Batos.

3 maja, godz. 13.30, Władysławów
Mieszkańcy Władysławowa zapraszają do spędzenia majówki... aktywnie! Na boisku Orlik (w razie opadów deszczuna Hali Gimnazjum we Władysławowie) zostanie rozegrany Majowy Turniej Piłki Nożnej. Drużyny mogą zgłaszać się bezpośrednio przed rozpoczęciem, teamy obowiązuje wpisowe w wysokości 25 zł.

reklama

3 maja, godz. 10.00, Dobra
Już o godz. 10.00 na Orliku odbędzie się Gminny Turniej Drużyn OSP w piłkę nożną. O godz. 17.00 Mszą Świętą rozpoczną się oficjalne uroczystości, w trakcie których pod tablicą Konfederatów Barskich i pod pomnikiem Jana Pawła II zostaną złożone kwiaty. O godz. 20.00 na wyspie (w razie niepogody w sali Centrum Kultury w Dobrej) odbędzie się zabawa taneczna.

4 maja, godz. 11.30, Skęczniew/Rzechta
Strażacy dbają o bezpieczeństwo nasze i naszego dobytku, warto więc wziął udział w Gminnym Dniu Strażaka, którego obchody rozpoczną się Mszą Świętą o godz. 11.30 w Kościele pw. Świętej Trójcy w Skęczniewie. Dalej wydarzenie przeniesie się do Rzechty, gdzie dodatkowym powodem do świętowania będzie 60-lecie tamtejszej OSP. Po części oficjalnej na placu przy strażnicy rozpocznie się zabawa taneczna (godz. 20.00). Podczas uroczystości wystąpią zespoły „Alebabki” i „Serenada”.

Majówka to doskonała okazja żeby wyjść z domu i skorzystać z możliwości wspólnej zabawy. Zachęcamy do wykorzystania długiego weekendu, aby pozostawił po sobie jak najwięcej miłych wspomnień! 

ma

Podobne artykuły

Pierwszy weekend wakacji a już jest w czym...

Pierwszy weekend wakacji a już jest w czym wybierać!...

25 czerw.
Nie masz pomysłu na ostatni weekend wakacji?...

Nie masz pomysłu na ostatni weekend wakacji? Zobacz,...

29-08-2019
Imprezowy zawrót głowy już w ten weekend....

Imprezowy zawrót głowy już w ten weekend. Będzie...

23-05-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama