środa 27 stycznia 2021

Anieli, Juliana, Przemysława

reklama

Marek Woźniak - z urzędu marszałka na europosła?

Marek Woźniak - z urzędu marszałka na europosła? - Foto: ma
Foto: ma 

Dzisiaj w Miejskim Domu Kultury w Turku odbyła się konferencja prasowa Marka Woźniaka, Marszałka Województwa Wielkopolskiego, który jest kandydatem do Parlamentu Europejskiego z listy PO. Na spotkaniu pojawiły się władze miasta, a także samorządowcy i sami mieszkańcy.

Inicjatorem konferencji był Senator Ireneusz Niewiarowski, który dla kandydatury Marka Woźniaka wyraża pełne poparcie. O marszałku mówił niezwykle pochlebnie, wymieniając jego ogromne doświadczenie, nie tylko w samorządach lokalnych, ale także w strukturach europejskich, podkreślając, że jako nieliczny może pochwalić się taką znajomością zasad panujących w Brukseli. Senator chwalił także duże zasługi Woźniaka na polu skutecznej promocji Wielkopolski, a także jego przychylność we współpracy z samorządami lokalnymi.

reklama

Faktycznie, nie można odmówić doświadczenia i europejskiego obycia Woźniakowi, który jest wiceprzewodniczącym Komitetu Regionów, przewodniczącym Komisji COTER – komisji spójności terytorialnej, współinicjatorem powstania i członkiem prezydium Stałej Konferencji Współpracy Państw UE i Krajów Partnerstwa Wschodniego – CORELAP.

- Podziwiam go. Trudno bywać w terenie, gdy ma się tyle obowiązków. Znamy się od wielu lat, cenię go jako osobę, która umie słuchać i chce nieść pomoc. Ma tylko jedną wadę – jest skromny – mówił Niewiarowski, podkreślając, że w polityce niestety trzeba umieć się promować. Sam marszałek, jakby na przekór obiegowym opiniom o politykach, stwierdził krótko: - Nie lansuję się.

Marek Woźniak uważa, że w Europarlamencie potrzeba jest zgrana, silna ekipa, która będzie dbała o interesy nie tylko kraju, ale również naszego regionu. Doskonałym przykładem na to ma być ukończony właśnie projekt WRPO na lata 2014-2020, w którym wyszczególnione zostały potrzeby specjalnego obszaru strategicznej interwencji regionu turecko-konińskiego, zagrożonego po wygaśnięciu przemysłu paliwowo-energetycznego.

reklama

Na liście postulatów Marka Woźniaka znalazły się takie działania jak wspieranie korzystnej dla Polski polityki spójności, rozwój transportu (modernizację torów kolejowych, budowę dróg etc.), dążenie do lepszej konkurencyjności polskiej gospodarki i jej innowacyjności, zapewnienie Polsce bezpieczeństwa energetycznego czy wspieranie inicjatyw na rzecz zatrudniania młodych osób oraz edukacji dla zatrudniania w każdym wieku. Wg najnowszych statystyk bezrobocie wśród osób młodych wynosi w Polsce ok. 20%. Kandydat na europosła wspomniał też o potrzebie działania na rzecz bezpieczeństwa UE przez dobre sąsiedztwo z krajami aspirującymi do członkostwa.

Na ile kampania wyborcza okaże się skuteczna, przekonamy się po 25 maja. Zarówno Senator Niewiarowski, jak i Burmistrz Miasta Turku, Zdzisław Czapla, zachęcali, by odwdzięczyć się Markowi Woźniakowi za liczne działania na rzecz naszego regionu i okazać mu swoje poparcie w  zbliżających się wyborach.

ma

Podobne artykuły

Kolejne

Kolejne "Serce na nakrętki" w Turku.

05-11-2020
Uwaga krwiodawcy! Zmiana miejsca środowych...

Uwaga krwiodawcy! Zmiana miejsca środowych poborów...

09-10-2020
Zakończył się kolejny projekt domu kultury....

Zakończył się kolejny projekt domu kultury. Park...

22-09-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama