poniedziałek 03 sierpnia 2020

Augustyna, Kamelii, Lidii

reklama

Światowe Dni Młodzieży w Kaczkach Średnich

Światowe Dni Młodzieży w Kaczkach Średnich - Foto: ma
Foto: ma 

Mówi się, że dzieci są naszą przyszłością. To właśnie je ukochał sobie szczególnie Święty Jan Paweł II, który stworzył obchodzone obecnie na całym globie Światowe Dni Młodzieży. Mieszkańcy Powiatu Tureckiego tłumnie przybyli na uroczystości, które z tej okazji odbyły się dzisiaj w Parafii NMP Królowej Polski w Kaczkach Średnich.

Nawiedzenie Krzyża i Ikony Światowych Dni Młodzieży przyciągnęło tłumy – każdy chciał pomodlić się o zdrowie i bezpieczną przyszłość, podziękować za dzieci oraz za kanonizację Papieża – Polaka, który przez całe swoje życie lubił otoczenie osób młodych, niewinnych i pełnych energii, mówiąc o szczególnej roli dzieci, zarówno tych młodszych jak i starszych. Jego odejście do Domu Ojca było dla całego świata niepowetowaną stratą, a kanonizacja dla wielu bardzo wyczekiwanym momentem.

reklama

W ramach obchodów odbyła się dziękczynna Msza Święta koncelebrowana przez obecnych kapłanów, a także Droga Krzyżowa (7 stacji), podczas której krzyż nieśli m.in. samorządowcy, matki, strażacy a także młodzież. Następnie uroczystości przeniosły się na plac przez Zespołem Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich. Symbole Światowych Dni Młodzieży po indywidualnej adoracji zostały przekazane do Kłodawy.

Były to już siedemnaste obchody ŚDM, które są świętowane co 2-3 lata od 1985 roku. Każda edycja cieszy się ogromną popularnością na całym świecie, a dla rzeszy młodych ludzi jest to okazja do spotkania się z innymi osobami wyznającymi podobne wartości.

ma

Podobne artykuły

Nauka popłaca! Ponad 400 najlepszych uczniów...

Nauka popłaca! Ponad 400 najlepszych uczniów...

08-09-2019
IV Powiatowy Konkurs Wiedzy o Zdrowiu już za nami

IV Powiatowy Konkurs Wiedzy o Zdrowiu już za nami

17-05-2019
Jesienne spotkanie młodzieży z Turku i Wiesmoor

Jesienne spotkanie młodzieży z Turku i Wiesmoor

01-10-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama