czwartek 22 luty 2024

Małgorzaty, Marty, Nikifora

reklama

Czy Młodzież w Turku Rzeczywiście Musi Marzyć o Wyprowadzce?

Mikołaj Sulkowski

Czy Młodzież w Turku Rzeczywiście Musi Marzyć o Wyprowadzce? - Mikołaj Sulkowski
Mikołaj Sulkowski 

Z jednej strony, młodzież w Turku, jak i w innych mniejszych miastach, może czuć się ograniczona. Ograniczenia te dotyczą przede wszystkim dostępu do różnorodnych form aktywności kulturalnej i sportowej. Infrastruktura miasta w tych obszarach pozostawia wiele do życzenia, a brak dialogu między młodzieżą a władzami miasta sprawia, że ich potrzeby i oczekiwania często pozostają niezauważone.

Z drugiej strony, zastanawiając się nad przyczynami, dla których młodzież marzy o wyjeździe, dochodzę do wniosku, że nie chodzi tylko o braki w ofercie kulturalnej czy sportowej. Młodzi ludzie poszukują miejsc, w których mogliby rozwijać swoje pasje, odkrywać nowe zainteresowania i spędzać czas w sposób, który pozwala im czuć się spełnionymi.

reklama

Przez ostatnie kilka lat pracy w stowarzyszeniu Przystań, miałem okazję obserwować, jak lokalne inicjatywy kulturalne mogą wpłynąć na życie młodych ludzi.

Przystań zwyczajnie słucha, ufa i daje wolną rękę młodzieży, która spełnia tu własne inicjatywy. Pozwala im się sprawdzić i rozwijać.

Niestety, oferta Turku w tych obszarach wciąż pozostaje niewystarczająca. Młodzież w naszym mieście potrzebuje przestrzeni do eksperymentowania, miejsca, gdzie mogą spotykać się po szkole i rozwijać swoje talenty.

Wierzę, że młodzież nie musi marzyć o opuszczeniu Turku, pod warunkiem, że miasto zacznie inwestować w rozwój infrastruktury kulturalnej i sportowej, a także zainicjuje otwarty dialog z młodymi mieszkańcami. Nasi przyszli włodarze powinni skupić się na słuchaniu potrzeb młodzieży i dostosowywaniu oferty miasta tak, aby odpowiadała na ich oczekiwania.

reklama

Marzę o Turku, które nie tylko zachęca młodych ludzi do pozostania, ale także daje im narzędzia do rozwijania pasji i realizacji życiowych celów. Miasto, z którego młodzi ludzie wyjeżdżają, czując się przygotowani do życiowych wyzwań, zamiast dopiero zaczynać odkrywać siebie i swoje marzenia poza jego granicami.

Podsumowując, kluczem do zatrzymania młodzieży w Turku jest stworzenie warunków, które umożliwią im rozwój i realizację pasji. Niech nasze działania pokażą, że słuchamy i ufamy młodym ludziom, dając im przestrzeń do rozwoju. To zadanie postawione przed przyszłymi liderami naszego miasta. Słuchać młodzieży i dać im możliwość rozwijania się. Tylko w ten sposób możemy sprawić, że marzenia o wyjeździe staną się niepotrzebne, a Turek stanie się miastem pełnym możliwości dla każdego.

źródło: Mikołaj Sulkowski / materiał prasowy nadesłany

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

reklama
Podobne artykuły
Listy do redakcji: Ktoś na siłę wciąga...

Listy do redakcji: Ktoś na siłę wciąga PGKiM w kampanię wyborczą

z wczoraj
Wspólnoty mieszkaniowe: Komu opłaca się ten...

Wspólnoty mieszkaniowe: Komu opłaca się ten bałagan? Gdzie jest...

20 lt.
Przedwyborcze ściemy

Przedwyborcze ściemy

11 lt.
Żałosny przypadek wicedyrektora z PO

Żałosny przypadek wicedyrektora z PO

9 lt.
Listy do redakcji: Krótka pamięć starosty

Listy do redakcji: Krótka pamięć starosty

27 st.
Listy do redakcji: Starosta Turecki w sprawie...

Listy do redakcji: Starosta Turecki w sprawie braku wydania pozwolenia...

25 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama
reklama