czwartek 06 sierpnia 2020

Jakuba, Sławy, Wincentego

reklama

Wasze zdjęcia z ulewy. Turkowianie dziękują oraz pomstują

Wasze zdjęcia z ulewy. Turkowianie dziękują oraz pomstują
Mieszkaniec Turku dziękuje strażakom za okazaną pomoc 

Mieszkańcy powiatu przesyłają zdjęcia z wczorajszej ulewy oraz ślą serdeczne podziękowania dla turkowskich strażaków za udzieloną pomoc. Gwałtowne oberwanie chmury spowodowało wiele szkód. Dzięki pomocy służb ratunkowych udało się zminimalizować straty.

Z kolei turkowianie mieszkający przy ul. Chopina przypominają o swoim problemie: - Wczorajsza ulewa nie jest niczym nowym na ulicy Chopina w Turku, taka sytuacja ma tutaj miejsce praktycznie z roku na rok, jednak ostatnia miała nico silniejszy wymiar. Dawniej wzdłuż ulicy Chopina istniały rowy, dziś mamy piękną ścieżkę rowerową z chodnikiem po obu stronach ulicy. - pisze mieszkanka. - Wszystko pięknie wygląda, lecz gdy zaczyna intensywnie padać mieszkańcy z przerażeniem patrzą w niebo i już szykują worki z piaskiem. Problem potęguje słabo działająca kanalizacja deszczowa, praktycznie zapchana od piasku posypywanego zimą (bardzo późno sprzątanego na wiosnę) oraz liści spadających z drzew rosnących wzdłuż ulicy. Nikt nie chce się tym zająć, PGKiM mówi że to nie ich sprawa bo droga jest powiatowa itd. Praktycznie każdy wokół mojego domu został dotknięty tą sytuacją. Interwencji straży pożarnej wbrew pozorom nie było aż tak wiele, gdyż każdy jak może sam próbuje sobie radzić i większość mieszkańców ma na swoim wyposażeniu pompy wodne. - dodaje turkowianka.

reklama

Z kolei ochotnicy z OSP Chrząblice od godziny 22:50 do 03:00 pompowali wodę w miejscowości Chrząblice. Zagrożone były dwa budynki mieszkalne oraz budynek inwentarski.

Jeżeli mocarny deszcz lub potoki zastały Cię na ulicach, a Ty akurat miałeś czym im zrobić fotkę, to nie czekaj. Prześlij zdjęcia wczorajszej ulewy lub podtopionych miejsc, które wymagały interwencji na redakcja@turek.net.pl

Podobne artykuły

Wyróżnienie, awansy oraz dzielenie opłatkiem w...

Wyróżnienie, awansy oraz dzielenie opłatkiem w PSP.

19-12-2019
Arkadiusz Przybyła nowym zastępcą Komendanta...

Arkadiusz Przybyła nowym zastępcą Komendanta...

16-12-2019
Strażacy dołączyli do charytatywnej akcji.

Strażacy dołączyli do charytatywnej akcji.

13-12-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama