piątek 08 grudnia 2023

Delfiny, Marii, Wirginiusza

reklama

Wideo: "Nie wypuścimy tego podnośnika z miasta" - konferencja w OSP Turek w sprawie podnośnika

Wideo:
Konferencja w sprawie podnośnika dla OSP Turek 

- To decyzja niezrozumiała dla nikogo – uważa świeżo upieczony poseł KO, Michał Kołodziejczak, który wziął udział w konferencji prasowej zorganizowanej w poniedziałek przed budynkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Turku. Rzeczy tyczy się oczywiście podnośnika koszowego, który z komendy PSP ma trafić do jednostki OSP we Władysławowie. Rzecz w tym, że dużo bardziej potrzebny byłby w mieście – uważają druhowie z OSP Turek. Popierają ich mieszkańcy, przedsiębiorcy i władze miasta.

Poniedziałkowa konferencja prasowa była okazją do podsumowania kilkudniowej akcji protestacyjnej strażaków, mieszkańców i włodarzy Turku. Wszyscy oni jednym głosem zdają się mówić: podnośnik jest potrzebny w mieście, a nie w gminie wiejskiej, gdzie najwyższe budynki maja po trzy kondygnacje. Tymczasem w Turku mamy przecież kilka blokowisk, wielkopowierzchniowe sklepy, wysokie hale, obiekty użyteczności publicznej… To, że podnośnik ostatecznie znalazłby swoje miejsce w garażu druhów w mieście, nie wykluczałoby przecież jego użytkowania i poza granicami Turku. Centralne położenie stolicy powiatu wręcz umożliwi szybkie dotarcie urządzenia tam, gdzie będzie najbardziej potrzebne, w każdy zakątek powiatu – uważa Kołodziejczak.

reklama

Po tym jak swój sprzeciw wobec decyzji Komendanta PSP wyrazili strażacy i burmistrz, przyszła kolej na zbiórkę podpisów pod petycją. Ta trwa od czwartku, a jej efekty (już ponad dwa tysiące podpisów) są na bieżąco przesyłane komendantom, zarówno powiatowemu, jak i wojewódzkiemu.

W to, że decyzja w sprawie podnośnika, jest kolejną, polityczną, wymierzoną w Turek, nie wątpi burmistrz Romuald Antosik. – Gdyby tutaj było jeszcze inne miasto podobne do Turku, ale nie. Jesteśmy drugim co do wielkości ośrodkiem miejskim w Wielkopolsce Wschodniej. Tu chodzi o bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców – podkreślał w czasie poniedziałkowej konferencji.

Nie wypuścimy podnośnika z Turku!

Małgorzata Marszałek, która zainicjowała akcję zbierania podpisów pod petycją nie ukrywa, że nie ma zamiaru kończyć i to pomimo nieprzyjemnej sytuacji, która spotkała ją ze strony radnego Dariusza Jasaka w niedzielę. – Jeśli zbiórka podpisów pod petycją nic nie da i decyzja komendanta pozostanie bez zmian, zablokujemy drogę! Nie wypuścimy tego podnośnika z miasta – deklaruje.

Wszystko wskazuje na to, że takiej konieczności, przynajmniej na razie, nie będzie. Kilka minut po godz. 12:00 na stronie KP PSP w Turku ukazał się oficjalny komunikat. Z jego treścią zapoznacie się TU

reklama

Zapis wideo z dzisiejszej konferencji poniżej

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarka Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

reklama
Dodatkowe zdjęcia do artykułu
Konferencja w sprawie podnośnika dla OSP Turek2
Konferencja w sprawie podnośnika dla OSP Turek3
Konferencja w sprawie podnośnika dla OSP Turek4
Konferencja w sprawie podnośnika dla OSP Turek5
Konferencja w sprawie podnośnika dla OSP Turek6
Konferencja w sprawie podnośnika dla OSP Turek7
Konferencja w sprawie podnośnika dla OSP Turek8
Podobne artykuły
Stanowisko Komendanta Wojewódzkiego PSP w...

Stanowisko Komendanta Wojewódzkiego PSP w Poznaniu w sprawie...

6 grudz.
Podnośnik SH-24 trafi z PSP Turek do OSP...

Podnośnik SH-24 trafi z PSP Turek do OSP Władysławów?

6 grudz.
Listy do redakcji: Oświadczenie Radnego...

Listy do redakcji: Oświadczenie Radnego Dariusza Jasaka z dnia 2...

4 grudz.
Nagrania, kłamstwa i przeprosiny. Temat...

Nagrania, kłamstwa i przeprosiny. Temat podnośnika wraca na wtorkowej...

29 list.
Listy do redakcji: „Oświadczam, że...

Listy do redakcji: „Oświadczam, że zostałem zniesławiony”...

24 list.
Wideo: O podnośniku z Turku wiedzą już w...

Wideo: O podnośniku z Turku wiedzą już w Warszawie! Oświadczenie...

21 list.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama
reklama