Zbiórka dla OSP Międzylesie. Jest już 50% potrzebnych środków !!!

czwartek 28 maja 2020

Augustyna, Ingi, Jaromira

reklama

Pokazali, że o historii Turku wiedzą wszystko

Pokazali, że o historii Turku wiedzą wszystko - Foto: ma
Foto: ma 

Historia jest niezwykle ważnym elementem spajającym naszą kulturę i budującym tożsamość narodową. Dobrze więc znać dzieje nie tylko swojego kraju, ale zwłaszcza swojego regionu – najbliższego nam miejsca. Dzisiaj wiedzą popisywali się uczniowie siedmiu szkół podstawowych, biorących udział w VII edycji Miejsko-Gminnego Konkursu Czytelniczo–Historycznego „Historia i dzień dzisiejszy naszego miasta”

Tegorocznym hasłem konkursu były słowa Jimiego Morisona: „Każdy dzień jest podróżą przez historię”. Dzisiaj w podróż taką wybrali się uczniowie podstawówek z naszego powiatu, którzy wraz z opiekunami pojawili się w Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera, by wziąć udział w rywalizacji.

reklama

Na uczestników czekały konkurencje, podczas których musieli wykazać się wiedzą na temat zabytków Turku, zmian w nazewnictwie ulic, rozmieszczenia ważnych obiektów czy historii i legend związanych z mieszkańcami miasta. Większość uczniów popisała się ogromną znajomością miejsc, dat i zagadnień związanych z dziejami Turku.

W rywalizacji najlepszy okazał się zespół ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku w składzie: Oliwia Walas i Zofia Bąk. Druga nagroda powędrowała do uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 w Turku: Natalii Lament i Marceliny Sobczak, trzecie miejsce zaś przypadło drużynie ze Szkoły Podstawowe j w Żukach: Natalii Głogowskiej i Paulinie Szwedzkiej.

Zwycięzców wyłoniono na podstawie wyników uzyskanych podczas konkursu, które oceniała komisja.  W jej skład weszli: Ewa Ogrodowczyk z Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera, Ewa Kiwak, kierownik Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Turku oraz Małgorzata Pawłowska, pracownik Działu Regionalnego MiPBP w Turku. Głównym organizatorem wydarzenia jest Szkoła Podstawowa nr 1 w Turku, która do edukacji historycznej swoich podopiecznych przykłada ogromną wagę, czego efekty widać było podczas zmagań.

reklama

Nagrody dla uczestników ufundowali Burmistrz Miasta Turku Zdzisław Czapla, który od 2012 roku objął konkurs Patronatem Honorowym, Dyrektor Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera, Bartosz Stachowiak oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku, Elżbieta Pokojowa.

ma

Podobne artykuły

Muzeum w Turku ponownie otwarte

Muzeum w Turku ponownie otwarte

z wczoraj
Nasza historia: Turkowski geniusz... Henryk...

Nasza historia: Turkowski geniusz... Henryk Glicenstein

15 maj.
100-lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Wyszynie

100-lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Wyszynie

7 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama