poniedziałek 03 października 2022

Bogumiła, Gerarda, Józefy

13°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Porzucili psy - nie poniosą konsekwencji?

Porzucili psy - nie poniosą konsekwencji? - Foto: Archiwum prywatne
Foto: Archiwum prywatne 

Pies jest podobno najlepszym przyjacielem człowieka. Niestety, często jest to przyjaźń jednostronna. Jak skarży się jedna z naszych Czytelniczek, beztroscy właściciele psów mieszkający w barakach mieszkalnych przy ul. Polnej wypuszczają lub wyrzucają swoich pupili. Psy krążą po Os. Wyzwolenia.

Baraki przy ul. Polnej niedawno uległy częściowemu spaleniu – czyżby to stało się przyczyną wyrzucenia czworonogów, które całe dnie spędzają krążąc po Os. Wyzwolenia?  Zwierzaki błąkają się już dwa tygodnie, nie mając stałej opieki. Nie mogą też zostać przewiezione do schroniska, ponieważ teoretycznie mają swoich właścicieli.

reklama

Jak pisze Czytelniczka: - Dzwoniłam do schroniska, ale żaden z obu numerów nie odpowiada, zadzwoniłam więc na Policję. Tam skierowano mnie do Urzędu Miasta. Gdy już dodzwoniłam się do Urzędu Miasta, tam pani połączyła mnie z odpowiednimi osobami, które się tym zajmują. Usłyszałam, że mają zwiazane ręce ponieważ oni zajmują się bezpańskimi/bezdomnymi psami a te psy mają właścicieli.

Oczywiście właściciele nie powinni być bezkarni – zgodnie z Art. 6 ust. 2 Ustawy o Ochronie Zwierząt porzucenie zwierzęcia jest równoznaczne ze znęcaniem się nad nim i podlega karze grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2. Mimo że egzekwowanie praw zwierząt nadal mocno u nas kuleje, przepisy jasno wkazują, iż kto wyrzuca zwierzę, powinien ponieść tego konsekwencje.

W całej sytuacji szkoda jest zarówno porzuconych nagle psów, jak i mieszkańców Os. Wyzwolenia, którzy mimo chęci pomocy mają związane ręce. Mamy nadzieję, że sprawa będzie miała szczęśliwy finał, a czworonogi wrócą do swoich opiekunów lub znajdą nowych, bardziej odpowiedzialnych.

ma

Foto: Archiwum prywatne2
Foto: Archiwum prywatne3

Podobne artykuły

Kierowcy ciężarówek z całej Polski dla...

Kierowcy ciężarówek z całej Polski dla zwierzaków ze...

21 lip.
Nadpobudliwość u zwierząt - czy to zawsze problem?

Nadpobudliwość u zwierząt - czy to zawsze problem?

20 kw.
Zagubiony Bernardyn już w schronisku oczekuje...

Zagubiony Bernardyn już w schronisku oczekuje na...

07-04-2021

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama