wtorek 11 sierpnia 2020

Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

reklama

Zobacz, jakie atrakcje czekają na dzieci w sierpniu!

Zobacz, jakie atrakcje czekają na dzieci w sierpniu! - Foto: sxc.hu
Foto: sxc.hu 

Sierpień zbliża się wielkimi krokami. Co czeka nas w drugiej połowie wakacji? Jak możemy zagospodarować czas naszym pociechom, by nie mogły narzekać na nudę? Prezentujemy listę zajęć i zabaw dla dzieci!

O najmłodszych pomyślała Miejska Biblioteka Publiczna w Turku, przygotowując liczne atrakcje. W dniach 4-29 sierpnia w godz. 13.00-15.00 prowadzone będą zajęcia „Zagraj ze mną”, podczas których będzie można zagrać w gry planszowe, wziąć udział w zajęciach plastycznych i w pracowni komputerowej. Spotkania będą odbywały się w Piwnicy Talentów  MBP (ul. Dworcowa 5).

reklama

5 sierpnia w Klubie SM „Tęcza” (ul. Spółdzielców 4) o godz. 14.00 odbędzie się konkurs z wiedzy o bajkach „Snuj się, snuj bajeczko”. Podobnie jak w lipcu, nadal będzie działało „Bajkowe Kino”. Na projekcje zapraszamy w każdą środę o godz. 11.00 do sali konferencyjnej MBP. Filmy będą wyświetlane w dniach 6, 13, 20, 27 sierpnia.

Ponadto Piwnica Talentów zaprasza na „Obrazkowe Sudoku” (07.08., godz. 11.00), „Pierwszy kontakt” - zajęcia z tablicą edukacyjną dla dzieci (14.08, godz. 11.00),  zajęcia plastyczne „Mój plan lekcji” (19.08., godz. 10.30) oraz  „Letni krajobraz” (19.08., godz. 14.00, Filia nr 2, Klub SM „Tęcza”).

Ponadto w dniu 21 sierpnia o godz. 11.00 dzieciaki będą mogły wziąć udział w zajęciach z tablicą interaktywną „Projektowanie Symetrii”. Inna zabawa, „Dopasowywanie par”, odbędzie się w Piwnicy Talentów w dniu 28 sierpnia o godz. 11.00. W piątek 22 sierpnia w godz. 11.00-15.00 zapraszamy na wakacyjny piknik edukacyjny „Sieciaki na wakacjach”, podczas którego dzieci poznają zasady bezpiecznego korzystania z internetu.

reklama

Na koniec, w dniu 26 sierpnia o godz. 10.30 proponujemy zajęcia plastyczne „Wspomnienia z wakacji”, a także „Łamigłówki detektywa Rebusia” - gry, kalambury i rebusy, które zostaną przeprowadzone w tym samym dniu o godz. 14.00 w Klubie SM „Tęcza”. Za to w piątek, 29 sierpnia na pewno nie można przegapić „Nocy w Bibliotece”, która rozpocznie się o godz. 20.00. Zabawa organizowana jest dla dzieci w wieku 11-12 lat (obowiązują zapisy).

Miejski Dom Kultury w Turku także przygotował coś dla młodszych mieszkańców naszego miasta. W dniu 4 sierpnia o godz. 11.00 odbędą się zajęcia plastyczne „Kolorowy Świat Recyklingu”, a już 5 i 12 sierpnia od godz. 10.00 będzie można pośpiewać wspólnie w ramach „Spotkania z Piosenką Żeglarską”. Nie zabraknie też wysokiej sztuki dla dzieci – 7 sierpnia o godz. 11.00 odbędzie się spektakl „Stoliczku nakryj się!” w wykonaniu aktorów z Krakowa (wstęp 3 zł).

Wszyscy miłośnicy kinematografii na pewno czekają z niecierpliwością na warsztaty filmu animowanego „Animacje.pl”, które będą odbywały się w dniach 18-19 sierpnia (zapisy do 14 sierpnia). Ważnym wydarzeniem będzie również Mobilne Kino Skody Transatlantyk Festival, w ramach którego w dniu 16 sierpnia o godz. 21.00 na parkingu przy Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Parkowej wyświetlony zostanie film „Francuski łącznik”.

21 sierpnia w godz. 11.00-17.00 najmłodsi będą mogli bawić się w Dmuchanym Parku Rozrywki, który powstanie w Parku im. Konstytucji 3 Maja. Na zakończenie, w dniu 29 sierpnia o godz. 11.00 odbędą się warsztaty wokalne dla dzieci powyżej 12 roku życia – młodzi muzycy będą mieli okazję do doskonalenia swojego talentu (obowiązują zapisy).

Jak widać, w sierpniu będzie się działo. Młodzi turkowianie mogą wybierać z możliwościach – na dzieci czeka wiele atrakcji i zajęć edukacyjnych. Mamy nadzieję, że zarówno pociechy, jak i ich rodzice znajdą wśród nich coś dla siebie.

ma

Podobne artykuły

Teatralna przygoda w bibliotece

Teatralna przygoda w bibliotece

5 sierp.
Sierpniowa rozrywka w mieście.

Sierpniowa rozrywka w mieście.

5 sierp.
Wakacje w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Wakacje w Miejskiej Bibliotece Publicznej

30 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama