poniedziałek 28 listopada 2022

Jakuba, Stefana, Romy

3°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Zobacz, jakie atrakcje czekają na dzieci w sierpniu!

Zobacz, jakie atrakcje czekają na dzieci w sierpniu! - Foto: sxc.hu
Foto: sxc.hu 

Sierpień zbliża się wielkimi krokami. Co czeka nas w drugiej połowie wakacji? Jak możemy zagospodarować czas naszym pociechom, by nie mogły narzekać na nudę? Prezentujemy listę zajęć i zabaw dla dzieci!

O najmłodszych pomyślała Miejska Biblioteka Publiczna w Turku, przygotowując liczne atrakcje. W dniach 4-29 sierpnia w godz. 13.00-15.00 prowadzone będą zajęcia „Zagraj ze mną”, podczas których będzie można zagrać w gry planszowe, wziąć udział w zajęciach plastycznych i w pracowni komputerowej. Spotkania będą odbywały się w Piwnicy Talentów  MBP (ul. Dworcowa 5).

reklama

5 sierpnia w Klubie SM „Tęcza” (ul. Spółdzielców 4) o godz. 14.00 odbędzie się konkurs z wiedzy o bajkach „Snuj się, snuj bajeczko”. Podobnie jak w lipcu, nadal będzie działało „Bajkowe Kino”. Na projekcje zapraszamy w każdą środę o godz. 11.00 do sali konferencyjnej MBP. Filmy będą wyświetlane w dniach 6, 13, 20, 27 sierpnia.

Ponadto Piwnica Talentów zaprasza na „Obrazkowe Sudoku” (07.08., godz. 11.00), „Pierwszy kontakt” - zajęcia z tablicą edukacyjną dla dzieci (14.08, godz. 11.00),  zajęcia plastyczne „Mój plan lekcji” (19.08., godz. 10.30) oraz  „Letni krajobraz” (19.08., godz. 14.00, Filia nr 2, Klub SM „Tęcza”).

Ponadto w dniu 21 sierpnia o godz. 11.00 dzieciaki będą mogły wziąć udział w zajęciach z tablicą interaktywną „Projektowanie Symetrii”. Inna zabawa, „Dopasowywanie par”, odbędzie się w Piwnicy Talentów w dniu 28 sierpnia o godz. 11.00. W piątek 22 sierpnia w godz. 11.00-15.00 zapraszamy na wakacyjny piknik edukacyjny „Sieciaki na wakacjach”, podczas którego dzieci poznają zasady bezpiecznego korzystania z internetu.

Na koniec, w dniu 26 sierpnia o godz. 10.30 proponujemy zajęcia plastyczne „Wspomnienia z wakacji”, a także „Łamigłówki detektywa Rebusia” - gry, kalambury i rebusy, które zostaną przeprowadzone w tym samym dniu o godz. 14.00 w Klubie SM „Tęcza”. Za to w piątek, 29 sierpnia na pewno nie można przegapić „Nocy w Bibliotece”, która rozpocznie się o godz. 20.00. Zabawa organizowana jest dla dzieci w wieku 11-12 lat (obowiązują zapisy).

reklama

Miejski Dom Kultury w Turku także przygotował coś dla młodszych mieszkańców naszego miasta. W dniu 4 sierpnia o godz. 11.00 odbędą się zajęcia plastyczne „Kolorowy Świat Recyklingu”, a już 5 i 12 sierpnia od godz. 10.00 będzie można pośpiewać wspólnie w ramach „Spotkania z Piosenką Żeglarską”. Nie zabraknie też wysokiej sztuki dla dzieci – 7 sierpnia o godz. 11.00 odbędzie się spektakl „Stoliczku nakryj się!” w wykonaniu aktorów z Krakowa (wstęp 3 zł).

Wszyscy miłośnicy kinematografii na pewno czekają z niecierpliwością na warsztaty filmu animowanego „Animacje.pl”, które będą odbywały się w dniach 18-19 sierpnia (zapisy do 14 sierpnia). Ważnym wydarzeniem będzie również Mobilne Kino Skody Transatlantyk Festival, w ramach którego w dniu 16 sierpnia o godz. 21.00 na parkingu przy Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Parkowej wyświetlony zostanie film „Francuski łącznik”.

21 sierpnia w godz. 11.00-17.00 najmłodsi będą mogli bawić się w Dmuchanym Parku Rozrywki, który powstanie w Parku im. Konstytucji 3 Maja. Na zakończenie, w dniu 29 sierpnia o godz. 11.00 odbędą się warsztaty wokalne dla dzieci powyżej 12 roku życia – młodzi muzycy będą mieli okazję do doskonalenia swojego talentu (obowiązują zapisy).

Jak widać, w sierpniu będzie się działo. Młodzi turkowianie mogą wybierać z możliwościach – na dzieci czeka wiele atrakcji i zajęć edukacyjnych. Mamy nadzieję, że zarówno pociechy, jak i ich rodzice znajdą wśród nich coś dla siebie.

ma

2
3

Podobne artykuły

Kreuj przestrzeń, eksploruj otoczenie!...

Kreuj przestrzeń, eksploruj otoczenie! Warsztaty z...

7 list.
Rozpuść napięcia, aktywuj przepływy, wzmocnij...

Rozpuść napięcia, aktywuj przepływy, wzmocnij...

30 paźd.
Dlaczego bagaż na kółkach jest najlepszym...

Dlaczego bagaż na kółkach jest najlepszym wyborem...

30 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama