czwartek 13 sierpnia 2020

Elwiry, Hipolita, Radosławy

reklama

Bloki przy ul. Milewskiego odgradzają się od palaczy z technikum

Bloki przy ul. Milewskiego odgradzają się od palaczy z technikum - Foto: ma
Foto: ma 

Mieszkańcy bloku przy ul. Milewskiego 2 oraz Spółdzielnia Mieszkaniowa „Tęcza” postanowili uniemożliwić uczniom Zespołu Szkół Technicznych w Turku spędzanie przerw na terenie osiedla. Przeszkodą ma być powstałe ogrodzenie. Wszystko za sprawą niesfornej młodzieży, która na osiedlu urządziła sobie „palarnię”.

Nikt nie chce być biernym palaczem, zwłaszcza we własnym mieszkaniu. Poszanowanie prywatności nie jest jednak znane niektórym uczniom Zespołu Szkół Technicznych, którzy mimo policyjnych inwerwencji i apeli do władz szkoły nadal przerwy spędzają najchętniej na paleniu papierosów pod oknami mieszkańców.

reklama

- Próbowaliśmy już rozmawiać z dyrektorem szkoły, jednak twierdzi on, że to nie jest problem placówki. Proszę sobie wyobrazić, jaki to smród, kiedy pod oknem stoi grupa 15 osób, każdy z papierosem. A przecież nie każdy chce być biernym palaczem, to równie niezdrowe, co same palenie. A mamy w bloku i dzieci, i osoby starsze – żali się jednen z mieszkańców.

Problemem jest również powstający w ten sposób bałagan: - Przecież tu w roku szkolnym jest zwykły syf, wszędzie są niedopałki. Młodzi nie raczą już po sobie posprzątać, każdy wypali, rzuci i wraca. I tak co 45 minut – dodaje inna osoba.

Faktycznie, podczas przerw w roku szkolnym osiedle przeżywa prawdziwe oblężenie. Zarówno mieszkańcy, jak i władze spółdzielni mają nadzieję, że ogrodzenie powstrzyma uczniów ZST i po wakacjach śmierdzący problem już nie powróci.

ma

Podobne artykuły

Pierwsza w Turku strefa wolna od dymu...

Pierwsza w Turku strefa wolna od dymu tytoniowego...

21 lt.
Feralne progi zwalniające przed ZST

Feralne progi zwalniające przed ZST

24-11-2017
16 listopada - Światowy Dzień Rzucania Palenia

16 listopada - Światowy Dzień Rzucania Palenia

13-11-2017

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama