piątek 24 września 2021

Dory, Gerarda, Maryny

16°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Wymienili pół chodnika - mieszkańcy zbulwersowani

Wymienili pół chodnika - mieszkańcy zbulwersowani - Foto: ma
Foto: ma 

Długo wyczekiwany remont ulicy 650-lecia cieszy zarówno mieszkańców, jak i kierowców. Nawierzchnia z kostki brukowej i nowe chodniki prezentują się naprawdę dobrze, na pewno też będą bardziej funkcjonalne. Nie każdy jednak skorzysta z tych dobrodziejstw – zbulwersowani są mieszkańcy bloku przy ul. Legionów Polskich 1, gdzie została wymieniona... połowa chodnika.

W wyniku remontu połowa mieszkańców z klatek znajdujących się wzdłuż ulicy chodzić będzie po nowym chodniku, zaś połowa po starym. Mimo że jest on zachowany w dobrym stanie, rzutuje na walory estetyczne oraz daje poczucie niesprawiedliwości.

reklama

- Argument, że zrobiona została tylko część integralna z jezdnią, nie jest żadnym argumentem. Przejście przy bloku tworzy pewną całość, jest łącznikiem między ul. 650-Lecia a ul. Kolską, to miejsce, przy którym odbywają się uroczystości patriotyczne. Ważne jest, by wyglądało estetycznie – mówi mieszkanka bloku przy ul. Legionów Polskich.

Mieszkańcy z trzech pominiętych klatek wystosowali petycję do dyrekcji PGKiMu oraz do wiadomości Burmistrza Miasta Turku, Zdzisława Czapli, w której proszą o pociągnięcie chodnika dalej i wyrażają chęć spotkania. Po kilku tygodniach zniechęceni brakiem odpowiedzi, zaczynają powątpiewać, czy ich prośba zostanie spełniona.

- Czy mieszkańcy trzech klatek są gorsi, że nie dostali nowego chodnika? Nie tylko my z niego korzystamy, tędy chodzi wiele osób, zwłaszcza, że druga część ulicy jest zamknięta. Słyszymy komentarze dotyczące nie tylko chodnika, ale również chwastów, które sięgają metra. Mimo że płacimy za utrzymanie czystości i zieleni, nikt się nią nie zajmuje. Całość przejścia wygląda teraz dość groteskowo, śmiesznie – dodaje mieszkanka, chociaż wcale nie jest do śmiechu ani jej, ani innym osobom, które zaistniała sytuacja zbulwersowała. - Czy to tak duży problem, by chodnik poprowadzić jeszcze kilkanaście metrów dalej? - Pytają nasi rozmówcy.

reklama

Na miejscu spotkaliśmy Burmistrza Miasta Turku, Zdzisława Czaplę, który dokonywał wizytacji na trwającej budowie. Wg jego zapewnień, w planach jest dalsza wymiana płyt chodnikowych na kostkę brukową, tak, by cała długość przejścia była odnowiona. Mamy nadzieję, że obietnica ta zostanie spełniona i w niedalekiej przyszłości uczęszczana przez mieszkańców miasta trasa będzie robiła pozytywne wrażenie.

ma


 

Podobne artykuły

Śledztwo Prokuratury, hejt Tanajno a w sobotę...

Śledztwo Prokuratury, hejt Tanajno a w sobotę akcja...

16 kw.
Policyjna interwencja zakończyła przyjęcie...

Policyjna interwencja zakończyła przyjęcie weselne w...

11 kw.
Gazował samochodem, zakłócał ciszę i groził...

Gazował samochodem, zakłócał ciszę i groził...

2 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama