piątek 21 czerwca 2024

Alicji, Alojzego, Rudolfa

reklama

Wiosna w mieście czyli wycie silników zamiast śpiewu ptaków

Wiosna w mieście czyli wycie silników zamiast śpiewu ptaków
 

Miejski hałas czyli uboczny produkt "życia miasta" jest nieuchronny. Chcąc mieszkać w miejskich aglomeracjach akceptujemy go. Jest też hałas wynikający poprostu z ludzkiej głupoty czy też braku wyobraźni.

Rozpoczęła się wiosna, a wraz z nią, zamiast śpiewu ptaków zaczynamy znów wysłuchiwać hord pierdzących motorków i strzelających wydechów w podrasowanych brykach. O tym smutnym fakcie i braku reakcji ze strony odpowiednich instytucji i służb napisał na skrzynkę redakcyjną zbulwersowany mieszkaniec. W wiadomości mowa co prawda o sytuacji w rejonie osiedla Wyzwolenia, jednak problem "słychać" praktycznie w każdej części miasta.

reklama

Akustyczna agresja na ulicach Turku

-Czy w Turku jest jakaś władza? Wczoraj, a właściwie to dzisiaj w nocy (bo już po godzinie 24.00) na osiedlu Wyzwolenia rozlegało się wycie z piekła. Jakiś wariat postanowił w środku nocy pojeździć samochodem na pełny gaz i pełne obroty. Takie wycie roznosi się na kilometry. To nie był pierwszy raz, takie wściekłe wycia są w każdy cieplejszy wieczór i noc od lat. Nie wiem, czy warto wspominać o motocyklach bez tłumików pędzących na zabój ulicą Wyszyńskiego. Czy ktoś z władz na to zwrócił uwagę na tę agresję akustyczną, którą przecież odbywa się od lat? Czy może zwróciła uwagę Policja? Czy może obecny Burmistrz pochylił się nad problemem? A może lokalni radni? A może wreszcie księża z kościoła św. Barbary, pod którego oknami odbywają się te piekielne rajdy? Jedyna nadzieja w postaci kandydata na Burmistrza, p. Rybarskiego, który spogląda z wielkiego plakatu przy ul. Wyszyńskiego? - czytamy w wiadomości skierowanej do redakcji.

Jak wiadomo nadmiar hałasu generuje stres, powoduje rozdrażnienie, prowadzi do problemów z koncentracją, wzrostu ciśnienia tętniczego, a nawet trwałego uszkodzenia słuchu. Osoby narażone na hałas częściej zgłaszają takie dolegliwości jak ból głowy, niepokój, mdłości, irytacja, impotencja seksualna, a także zmienność nastroju. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że ktoś w końcu  zainteresuje się problemem "akustycznej agresji" na ulicach Turku.

Redakcja Turek.net.plFB

redakcja@turek.net.pl

787 77 74 72

Podobne artykuły
List otwarty w sprawie rewitalizacji rynku...

List otwarty w sprawie rewitalizacji rynku miejskiego w Turku

5 czerw.
Listy do redakcji: Kałużny w politycznym...

Listy do redakcji: Kałużny w politycznym czyśćcu

16 maj.
Szwagier posła starostą tureckim, kilka...

Szwagier posła starostą tureckim, kilka słów o nowej układance w...

15 maj.
Światowy Dzień Zespołu Downa: Chromosom...

Światowy Dzień Zespołu Downa: Chromosom miłości- chromosom walki...?

21 mrz.
Listy do redakcji: Ktoś na siłę wciąga...

Listy do redakcji: Ktoś na siłę wciąga PGKiM w kampanię wyborczą

21 lt.
Wspólnoty mieszkaniowe: Komu opłaca się ten...

Wspólnoty mieszkaniowe: Komu opłaca się ten bałagan? Gdzie jest...

20 lt.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama