środa 30 listopada 2022

Andrzeja, Maury, Ondraszka

0°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Marczewski mówi, że Czapla sam łóżka nie kupił

Marczewski mówi, że Czapla sam łóżka nie kupił - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

Jak mówi znane porzekadło, każdy sukces ma wielu ojców, szczególnie przed wyborami. O to, by owych ojców nie wymieniano w zbyt małej ilości dopominał się podczas czwartkowej sesji Rady Miejskiej Marian Marczewski wskazując, że może i burmistrz przyłożył rękę do głośnego zakupu nowego łóżka porodowego dla SP ZOZ, ale bynajmniej nie uczynił tego sam.

O zakupie nowego łóżka można było przeczytać niedawno w rozmaitych lokalnych publikatorach. „Dzięki Burmistrzowi Miasta Turku, w turkowskim szpitalu kobiety rodzą dzieci na nowoczesnym i dużo wygodniejszym łóżku niż dotychczas. Nowe łóżko porodowe zastąpiło łóżko z półwieczną historią” - informowano chociażby na oficjalnym serwisie Urzędu Miejskiego. Gwoli sprawiedliwości należy dodać jednak, iż zaznaczono tam, że „łóżko porodowe kosztuje 40 tys. złotych. Brakującą kwotę 25 tys. złotych zdecydował się dopłacić Burmistrz Miasta Turku. Wniosek w tej sprawie trafił pod obrady Rady Miejskiej, która go zaakceptowała.

reklama

W czwartek 11 września odbyła się XXXVII sesji Rady Miejskiej Turku. W jej trakcie samorządowcy przyjęli m.in. projekt uchwały, nanoszącej zmiany w budżecie. Znalazł się wśród nich zapis, dotyczący zwiększenia o 5 000 zł planowanej dotacji celowej na dofinansowanie zakupu krzesła kardiologicznego. Marian Marczewski stwierdził, że jest to już trzecie tego typu dofinansowanie szpitala przez samorząd miasta, co jest dobrym krokiem, ale miał zastrzeżenia co do stylu informowania społeczeństwa o samym procesie wspierania SP ZOZ przez władze Turku.

Korzystając z obecności redaktora Maciejewskiego chciałem zwrócić uwagę, że to nie pan burmistrz w swojej łaskawości zakupił łóżko na oddział ginekologiczno-położniczy, jak chociażby zostało napisane w INFO, ale to radni zadecydowali, że wniosek dyrektora szpitala czy ordynatora został uwzględniony. Czyli radni z panem burmistrzem – mówił Marczewski, prosząc o dokładne ukazywanie faktów. – Z pieniędzy podatników – dodał Dariusz Jasak.

AW

Podobne artykuły

Starosta czytał Mickiewicza, uczniowie...

Starosta czytał Mickiewicza, uczniowie słuchali....

7 wrz.
Kiedy ranne wstały zorze, burmistrz Antosik...

Kiedy ranne wstały zorze, burmistrz Antosik dostał...

24 czerw.
Historia w Wielkim Formacie - czyli IPN w...

Historia w Wielkim Formacie - czyli IPN w Kaczkach...

25 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama