poniedziałek 27 września 2021

Damiana, Mirabeli, Wincentego

14°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

„Uroczyście ślubujemy” – pierwszoklasiści z Kopernika pasowani

„Uroczyście ślubujemy” – pierwszoklasiści z Kopernika pasowani
 

26 września 2014 r. w Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Turku odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na gimnazjalistów uczniów klas pierwszych.

Po wypowiedzeniu przez pierwszoklasistów roty ślubowania dyrektor Piotr Bińkowski dokonał uroczystego pasowania reprezentantów klas I na gimnazjalistów. Następnie wygłosił krótkie przemówienie, życząc uczniom sukcesów i owocnego pobytu w szkole.

reklama

W podziękowaniu za ciepłe i życzliwe przyjęcie  do społeczności Gimnazjum nr 2 przedstawiciele klas I wręczyli panu dyrektorowi kwiaty.

Druga część uroczystości miała mniej oficjalny charakter. Uczniowie klasy III przygotowali dla swoich młodszych kolegów i koleżanek ciekawe, zabawne, ale wymagające różnorodnych umiejętności konkurencje. Na początku każda klasa zaprezentowała scenkę obrazującą życie szkoły dawniej, dziś lub w przyszłości. Pierwszoklasiści wykazali się zarówno pomysłowością, jak i talentem aktorskim.

Kolejne zadanie sprawdzało, czy uczniowie poradzą sobie z ułożeniem puzzli. Rywalizacja była zacięta, a dowcipne komentarze prowadzących pozostawiały widownię w nieustającym napięciu. W ostatniej konkurencji najmłodsi gimnazjaliści wykazali się wiedzą i poczuciem humoru, odpowiadając na zabawne i zaskakujące pytania.

reklama

Poczynania pierwszoklasistów rzetelnie oceniała komisja, której przewodniczący dyrektor Piotr Bińkowski wyraził uznanie dla wszystkich uczniów za autentyczne zaangażowanie, talent i dobrą zabawę.

Radośni, pełni wrażeń i dobrych rad od starszych kolegów pierwszoklasiści tylko na chwilę opuścili salę. Po spotkaniu z wychowawcami powrócili, by bawić się na zorganizowanej specjalnie dla nich dyskotece.

Źródło: Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Turku

Podobne artykuły

Ślubowanie uczniów klas pierwszych w

Ślubowanie uczniów klas pierwszych w "Czwórce"

16-10-2020
Pierwszoklasiści z Miłaczewa po ślubowaniu

Pierwszoklasiści z Miłaczewa po ślubowaniu

14-10-2020
Ślubowanie pierwszoklasistów w gminie Dobra

Ślubowanie pierwszoklasistów w gminie Dobra

14-10-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama