sobota 19 września 2020

Januarego, Konstancji, Leopolda

reklama

Panie wiedzą, jak pomóc sobie i innym dzięki kursowi "Bądź bezpieczna"

Panie wiedzą, jak pomóc sobie i innym dzięki kursowi
 

Kto może czuć się w Turku i okolicach coraz mniej bezpiecznie? Zdecydowanie rozmaici panowie z „ciężką ręką”, złodzieje i inni delikwenci, skłonni do traktowania agresywnie płci pięknej. Panowie ci  muszą liczyć się z tym, że niejedna turkowianka będzie wiedziała, jak się z nimi uporać, gdyż właśnie zakończyła się kolejna edycja kursu „Bądź Bezpieczna”.

Do wzięcia udziału w tegorocznej, 13 już odsłonie przedsięwzięcia,  wszystkie panie zaprosili m.in. funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Turku, druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Turku, lokalni samorzadowcy, a także MOPS Ośrodek Wsparcia. Dzięki różnorodnemu programowi zajęć panie miały okazję zarówno dowiedzieć się, jak dzięki znajomości podstaw sztuki walki fizycznie poradzić sobie z napastnikiem, jak również jak przeciwdziałać przemocy, np. w rodzinie. Turkowianki potrafią też udzielić pomocy przedmedycznej osobom, które akurat tego będą wymagały. Trwające kilka tygodni bezpłatne zajęcia poprowadzili Elżbieta Piąstka i Dariusz Jasiakiewicz, a także ppłk. Mirosław Kuświk, trenerzy samoobrony, policjanci, strażacy, lekarze, specjaliści do spraw przemocy.

reklama

Wspomniane zajęcia ukończyło 66 pań. Uroczyste zakończenie kursu samoobrony dla kobiet „Bądź Bezpieczna” odbyło się w dniu 21 października w sali „Domu Strażaka” w Turku. Tam mieszkankom naszego powiatu za wytrwałość i udział w zajęciach dziękował m.in. komendant Komisariatu Policji w Tuliszkowie i założyciel Klubu Sportów i Sztuk Walk Karate Kykushin - asp. szt. Dariusz Jasiakiewicz. Wraz z nim paniom gratulacje i dyplomy poświadczające ukończenie kursu przekazali: zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Turku - mł. insp. Bogdan Kaczorowski, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Turku - Ryszard Grzeszkiewicz, burmistrz Miasta Turku - Zdzisław Czapla, dyrektor Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w Turku - Elżbieta Michałowicz, prezes fundacji „Złota Godzina” - Emilia Derucka-Kołata, przewodnicząca Zespołu Interdyscyplinarnego - Elżbieta Piąstka oraz Dorota Kozioł, reprezentująca posłankę Irenę Tomaszak- Zesiuk.

Kursem Samoobrony Kobiet „Bądź Bezpieczna” odbył się pod patronatem poseł na Sejm RP Ireny Tomaszak-Zesiuk, tygodnika „Echo Turku” oraz portalu Turek.net.pl.

AW

Podobne artykuły

Turkowscy karatecy z wizytą w Tokio.

Turkowscy karatecy z wizytą w Tokio.

26-11-2019
Młodzież z Klubu Sportów i Sztuk Walk na...

Młodzież z Klubu Sportów i Sztuk Walk na Turnieju...

30-04-2019
Kolejny Kurs Samoobrony dla Pań zakończony

Kolejny Kurs Samoobrony dla Pań zakończony

04-04-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama