Zbiórka dla OSP Międzylesie. Zebrano 4350 zł czyli 54% !!! POMAGAMY !!!

środa 03 czerwca 2020

Anatola, Leszka, Tamary

reklama

Nie wszyscy chcieli ronda im. T. Mazowieckiego

Nie wszyscy chcieli ronda im. T. Mazowieckiego
 

Rondo na skrzyżowaniu ulic Andersa, Powstańców Wielkopolskich i Uniejowskiej ma swoją nazwę. Radni miejscy zdecydowali, że od teraz będzie to rondo im. T. Mazowieckiego, z czego bardzo rad był Marian Marczewski, choć z drugiej strony kilkoro samorządowców nie poparło tego rozwiązania.

Radni zajęli się projektem uchwały w sprawie nadania nazwy rondu ulicznemu podczas XXXVIII sesji Rady Miejskiej Turku. – Chcę z całą mocą podkreślić, że radni SLD byli inicjatorami tego, by temu rondu nadać imię Tadeusza Mazowieckiego. Chcieliśmy w ten sposób uczcić nie tylko Tadeusza Mazowieckiego jako pierwszego premiera III RP, ale także 25. rocznicę przemian demokratycznych w Polsce. W pierwotnych założeniach to rondo miało mieć inną nazwę, ale dzięki rozmowom z panem burmistrzem, dzięki poparciu radnych z innych klubów zadecydowaliśmy, że to rondo będzie miało za swego patrona Tadeusza Mazowieckiego – wyjaśniał Marian Marczewski.

reklama

Projekt uchwały został przyjęty, przy 1 głosie przeciwnym i 4 wstrzymujących.

AW

Podobne artykuły

Listy do redakcji: Zmarła Krystyna Łybacka

Listy do redakcji: Zmarła Krystyna Łybacka

28 kw.
Listy do redakcji: 1 Maja w koronawirusie

Listy do redakcji: 1 Maja w koronawirusie

23 kw.
Lewym Okiem o problemach Szpitala w Turku i...

Lewym Okiem o problemach Szpitala w Turku i Kaczkach...

25-09-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama