piątek 18 października 2019

Hanny, Klementyny, Łukasza

reklama
Wzorek

Nie wszyscy chcieli ronda im. T. Mazowieckiego

Nie wszyscy chcieli ronda im. T. Mazowieckiego
 

Rondo na skrzyżowaniu ulic Andersa, Powstańców Wielkopolskich i Uniejowskiej ma swoją nazwę. Radni miejscy zdecydowali, że od teraz będzie to rondo im. T. Mazowieckiego, z czego bardzo rad był Marian Marczewski, choć z drugiej strony kilkoro samorządowców nie poparło tego rozwiązania.

Radni zajęli się projektem uchwały w sprawie nadania nazwy rondu ulicznemu podczas XXXVIII sesji Rady Miejskiej Turku. – Chcę z całą mocą podkreślić, że radni SLD byli inicjatorami tego, by temu rondu nadać imię Tadeusza Mazowieckiego. Chcieliśmy w ten sposób uczcić nie tylko Tadeusza Mazowieckiego jako pierwszego premiera III RP, ale także 25. rocznicę przemian demokratycznych w Polsce. W pierwotnych założeniach to rondo miało mieć inną nazwę, ale dzięki rozmowom z panem burmistrzem, dzięki poparciu radnych z innych klubów zadecydowaliśmy, że to rondo będzie miało za swego patrona Tadeusza Mazowieckiego – wyjaśniał Marian Marczewski.

reklama

Projekt uchwały został przyjęty, przy 1 głosie przeciwnym i 4 wstrzymujących.

AW

Podobne artykuły

Lewym Okiem o problemach Szpitala w Turku i...

Lewym Okiem o problemach Szpitala w Turku i Kaczkach...

25 wrz.
1 Maja obchody Święta Ludzi Pracy w Turku....

1 Maja obchody Święta Ludzi Pracy w Turku. Lewica...

1 maj.
Nowe rondo w Turku na skrzyżowaniu ulic...

Nowe rondo w Turku na skrzyżowaniu ulic Wyszyńskiego...

10 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama