piątek 24 września 2021

Dory, Gerarda, Maryny

16°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Ciepło dla Turku: Złożono 3 oferty

Ciepło dla Turku: Złożono 3 oferty - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

Dnia 2 stycznia br. minął termin składania ofert na wybudowanie lub zmodernizowanie źródła ciepła dla Turku. Do PGKiM wpłynęły łącznie 3 propozycje.

PGKiM w Turku, które było organizatorem przetargu informuje, że na chwilę obecną ciągle trwa weryfikacja nadesłanych ofert. Jednak jak czytamy w dzisiejszym wydaniu tygodnika Echo Turku, z trzech ofert, tylko niemiecka firma GETEC spełnia wszystkie wymogi zawarte w specyfikacji przetargowej.

reklama

Echo Turku podaje, że firma z Magdeburga chce wybudować ciepłownię o mocy ok. 50 MW opalaną pyłem węgla brunatnego, a koszt ciepła wyniesie ok. 73 zł/GJ (obecnie jest to 54 zł).

Do trzech razy sztuka

Przypomnijmy, że w minionym roku została utworzona grupa robocza złożona z pracowników spółki PGKiM i Urzędu Miejskiego. Jej celem było opracowanie specyfikacji przetargowej, która została później opublikowana w odpowiednich biuletynach krajowych i zagranicznych. PGKiM poszukiwało inwestora, który buduje z własnych środków źródło ciepła i rozpocznie jego dostawę na potrzeby całego miasta. Jedynym kryterium wyboru odpowiedniego inwestora jest cena oferowanego ciepła.

Pierwszy termin składania ofert wyznaczony był na 25 listopada br. jednak ze względu na potrzebę poprawy specyfikacji przesunięto go na 1 grudnia. Kolejna data nie przyniosła również rozwiązania problemu ciepła, gdyż w związku z zapytaniami firmy z terenu Unii Europejskiej, termin zmieniona na 2 stycznia 2015 r.

md

Podobne artykuły

PGKiM informuje o przerwie w dostępie do...

PGKiM informuje o przerwie w dostępie do ciepłej wody

6 sierp.
Od dziś zmiana organizacji ruchu na ulicy...

Od dziś zmiana organizacji ruchu na ulicy Kaliskiej.

10 czerw.
Ruszają prace na Wyszyńskiego. Podpisano umowę...

Ruszają prace na Wyszyńskiego. Podpisano umowę na...

14 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama