niedziela 27 listopada 2022

Franciszka, Kseni, Maksymiliana

3°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Kaczki Średnie: Ku czci Żołnierzy Wyklętych

Kaczki Średnie: Ku czci Żołnierzy Wyklętych
 

Już po raz drugi w Zespole Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich odbyła się akademia ku czci Żołnierzy Wyklętych. Dzisiejsza (12 marca) uroczystość połączona z wykładem i wystąpieniami świadków wydarzeń związanych z działaniami AK-owców na Ziemiach Turkowskich wpisuje się w ustanowiony na dzień 1 marca Narodowym Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

Uroczystości z okazji Powiatowego Dnia Pamięci "Żołnierze Wyklęci – Milcząc-Wołają" rozpoczęły się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego. Tuż potem wszystkich zgromadzonych w szkolnej auli gości – nauczycieli, uczniów, lokalnych samorządowców – powitał dyrektor Sławomir Kosobudzki.

reklama

Nieco później uwaga zebranych skupiła się na części artystycznej, przygotowanej przez młodzież, na którą złożyły się m.in. układy taneczne, zaprezentowane przez Marlenę Łukasik i Patrycję Gruchot, występ wokalny oraz przybliżenie historii "Żołnierzy Wyklętych".

W trakcie czwartkowych uroczystości z ich uczestnikami spotkali się także Anna Musialska – świadek sądu i egzekucji żołnierzy oddziału Groźnego, sybiraczka – Danuta Chmielewska. Następnie odbył się wykład przedstawiciela IPN połączony z projekcją filmu o "Ince".

2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19

Podobne artykuły

Bitwa na smaki! W sobotę w Kaczkach gospodynie...

Bitwa na smaki! W sobotę w Kaczkach gospodynie...

14 list.
Przedstawiciele ZSR CKP na Forum Szkół...

Przedstawiciele ZSR CKP na Forum Szkół "Edukacja...

22 paźd.
Panowie do garów, a panie do kwiatów! Wielka...

Panowie do garów, a panie do kwiatów! Wielka...

22 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama