Grzyby, grzybki, podgrzybki i nie tylko...

czwartek 06 października 2022

Artura, Fryderyki, Petry

15°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

BKF zaprasza w podróż na Syberię!

BKF zaprasza w podróż na Syberię! - foto: materiał prasowy
foto: materiał prasowy 

Wszystkich miłośników kina zapraszamy na kolejne spotkanie Bibliotecznego Klubu Filmowego 28 oraz 29 kwietnia. Ty razem zobaczyć będzie można film pt. „Syberiada polska” w reżyserii Janusza Zaorskiego.

„Syberiada polska” to film przedstawiający losu Polaków deportowanych na Syberię. Wysiedlana ludność w bardzo krótkim czasie musiała zabrać najpotrzebniejsze rzeczy i opuścić swój dom pozostawiając cały majątek. Zdarzało się, że transport ludności trwał tygodniami. Brak odpowiednich warunków sanitarnych, nędza i głód wielokrotnie doprowadzały do śmierci wielu ludzi. Masowe wywózki powodowały strach oraz panikę. Losy zsyłanej ludności były niewiarygodnie ciężkie. Myśl o jakiejkolwiek pomocy, czy ucieczce była nie do przyjęcia.

reklama

To zaledwie krótki zarys promujący film. Aby poznać historię z pewnością należały obejrzeć go w całości. Dlatego jeśli ktoś nie ma planów na wtorkowe oraz środowe popołudnie serdecznie zapraszamy na godz. 17.00 do Sali Konferencyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Turku, ul. Dworcowa 5. Film zostanie poprzedzony prelekcją dotyczącą historii tamtego okresu.

Materiał prasowy MBP

Podobne artykuły

Dwa dni pełne grozy. Festiwal Fanów Grozy i...

Dwa dni pełne grozy. Festiwal Fanów Grozy i...

27 wrz.
Przed nami plenerowy weekend. Wyjdźcie z domu i...

Przed nami plenerowy weekend. Wyjdźcie z domu i...

19 sierp.
Kino pod chmurką, teatr powstańczy i ludowa...

Kino pod chmurką, teatr powstańczy i ludowa...

5 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama