piątek 24 września 2021

Dory, Gerarda, Maryny

12°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Wykazali się wiedzą o aktywności zawodowej, uczestnicząc w Turnieju Szkół

Wykazali się wiedzą o aktywności zawodowej, uczestnicząc w Turnieju Szkół
 

W środę 29 kwietnia w auli ZST w Turku odbył się kolejny już Turniej Szkół, sprawdzający wiedzę z zakresu podstaw przedsiębiorczości. Tym razem zmagania dotyczyły zagadnień związanych z rynkiem pracy.

W murach ZST rywalizowano na różne sposoby. Część nastolatków podjęła się zadania rozwiązania pisemnego testu. Gdy osoby te wytężały swoje umysły, na nudę nie mogła narzekać publiczność zgromadzona w auli, która w międzyczasie obejrzała kilka filmów, nakreślających tematykę rynku pracy, migracji zarobkowej itp. Młodzi ludzie wysłuchali też prelekcji, poświęconych takim zagadnieniom, jak sposoby poszukiwania pracy, internetowa franczyza, tworzenie nazw produktów itd. Warto było pilnie przysłuchiwać się prezentowanym treściom, gdyż tuż potem zorganizowane został szybkie sprawdzenie wiedzy. Osoby, które potrafiły odpowiedzieć poprawnie na stawiane pytania, mogły otrzymać pyszne i zdrowe jabłka. Nieco później przyszedł czas na trudniejszy quiz. Jego uczestnicy musieli udowodnić, że wiedzą m.in. kto rozstrzyga spory wynikające ze stosunku pracy, a także znają takie pojęcia, jak mobbing i spółka partnerska.

reklama

Choć wszyscy się starali, to koniec końców wiedzowa rywalizacja wyłoniła zwycięzców. Podczas quizu najlepiej z pytaniami poradzili sobie Bartłomiej Jędrzejczak, Michał Raszewski i Sylwia Jaśkiewicz. Z indywidualnym testem najskuteczniej uporali się: Michał Raszewski, Bartłomiej Korzepa i Damian Gadko.

W kategorii „Europass w języku polskim i niemieckim” zwyciężył Michał Sztybrych, a w kategorii „Biznesplan” wyróżnieni zostali A. Gajor , A. Urbańczyk i A. Prużyńska. Organizatorami konkursu byli: Aldona Rusek- Marczak, Marzanna Brzustowicz i Tomasz Szczap.

AW

Podobne artykuły

Uczniowie ZST rozpoczęli nowy rok szkolny...

Uczniowie ZST rozpoczęli nowy rok szkolny 2021/2022

2 wrz.
Dzieci i młodzież w Turku i powiecie rozpoczęła...

Dzieci i młodzież w Turku i powiecie rozpoczęła nowy...

1 wrz.
443 zdało, 148 nie zdało. Maturzyści poznali...

443 zdało, 148 nie zdało. Maturzyści poznali wyniki...

6 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama