środa 12 sierpnia 2020

Hilarii, Juliana, Lecha

reklama

Higienistka zamiast drugiego wicedyrektora

Higienistka zamiast drugiego wicedyrektora - foto: freeimages.com
foto: freeimages.com 

Burmistrz Romuald Antosik poinformował o trwających pracach nad rozeznaniem ofertowym wśród higienistek, celem wprowadzenia pełniej opieki medycznej w godzinach funkcjonowania szkół. Zmiana ma się dokonać kosztem drugich wicedyrektorów turkowskich placówek edukacyjnych.

Obecnie w każdej podległej miastu szkole jest po 2 wicedyrektorów. Zdaniem Romualda Antosika funkcję zastępcy może pełnić jedna osoba, a oszczędności, jakie przyniesie redukcja, można przeznaczyć na zapewnienie opieki higienistki w pełnym zakresie funkcjonowania placówek edukacyjnych.

reklama

- Ja tych pieniędzy nie chcę dla siebie – mówi burmistrz Antosik, zapowiadając, że oszczędności nie zasilą budżetu. - W zamian za to rozważam wprowadzenie higienistek na terenie szkół, bo na dzień dzisiejszy są one jedynie o określonych godzinach i nie w każdy dzień. Szkoła, jak wiadomo, funkcjonuje od 8:00 do 15:00. Trudno powiedzieć dzieciom, aby przewracały i kaleczyły się na WF np. tylko w poniedziałek i środę – tłumaczy Antosik.

Burmistrz zapowiada wprowadzenie zmian w każdej szkole. Obecnie urząd jest na etapie na etapie rozeznania ofertowego.

md

Higienistka zamiast drugiego wicedyrektora - foto: M. Derucki

Podobne artykuły

Wotum zaufania i absolutorium dla Burmistrza za...

Wotum zaufania i absolutorium dla Burmistrza za 2019...

3 lip.
Nowy rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej...

Nowy rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w...

17 czerw.
Listy do redakcji: Stanowisko Burmistrza Miasta...

Listy do redakcji: Stanowisko Burmistrza Miasta w...

15 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama