wtorek 18 czerwca 2024

Elżbiety, Marka, Pauli

reklama

Od czerwca ruszamy z projektem „Żyjemy zdrowo i wesoło!”

Od czerwca ruszamy z projektem „Żyjemy zdrowo i wesoło!” - foto: freeimages.com / Stephen Eastop
foto: freeimages.com / Stephen Eastop 

Do realizacji projektu: „Żyjemy zdrowo i wesoło!”  pragniemy zaprosić 25 dzieci i młodzieży niepełnosprawnych oraz ich sprawnych rówieśników pochodzących z gminy Władysławów i Powiatu Tureckiego. Dla takiej grupy przygotujemy wyjątkowy cykl spotkań integracyjnych oraz edukacyjnych dotyczących dbania o zdrowie oraz prowadzenia zdrowego i bezpiecznego stylu życia. Cel ten zrealizujemy także poprzez działania artystyczne i sportowe. Ciekawym urozmaiceniem szczególnie w ciepłe miesiące będą  zorganizowane pikniki, wycieczka oraz wyprawy do parku i lasu.

Podsumowaniem i zakończeniem realizacji projektu, będzie sprawdzian wiedzy w formie Konkursu Prozdrowotnego wraz z wręczeniem wspaniałych i zasłużonych nagród oraz stworzenie przez Podopiecznych własnoręcznej Kroniki Wspomnień z najciekawszych spotkań. Podczas realizacji naszych zajęć nie zabraknie oczywiście czasu na usprawnienie uczestników poprzez: dogoterapię, fizjoterapię i hipoterapię, które są nieodłącznym elementem utrzymania dobrej kondycji przez dzieci i młodzież niepełnosprawną, a pomoc sprawnych przyjaciół w przezwyciężaniu niechęci do rehabilitacji jest bezcenna.

reklama

Pragniemy zorganizować również spotkania integracyjne dla rodziców naszych Podopiecznych z animatorem zajęć, które zawsze cieszyły się ogromnym zainteresowaniem z ich strony. Podczas zajęć rodzice będą mieli okazję zarówno rozwinąć swój talent artystyczny jak i odkryć ten ukryty. Poza tym, będzie to okazja do wymiany wiedzy i doświadczeń dotyczących niepełnosprawności ich dzieci (np. wspomaganie rozwoju i opieka).

Projekt: „Żyjemy zdrowo i wesoło” jest współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, będących w dyspozycji PCPR w Turku  oraz 1% podatku.

Zajęcia odbywać się będą w pierwszy i trzeci czwartek miesiąca, od godziny 16 do 18  w zaprzyjaźnionym Gminnym Ośrodku Kultury we Władysławowie.

Zainteresowane osoby prosimy o kontakt z koordynatorem projektu Margaretą Dorabialską-Muś, pod nr tel 63 211-22-19 lub przez e-mail: margareta@podajdalej.org.pl

reklama

materiał prasowy

Marcin Derucki dla Turek.net.pl
Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Podobne artykuły
Jak łóżka rehabilitacyjne poprawiają...

Jak łóżka rehabilitacyjne poprawiają jakość życia osób...

15 kw.
Mali ekolodzy nagrodzeni. Podsumowano konkurs...

Mali ekolodzy nagrodzeni. Podsumowano konkurs ekologiczny „Piecza...

29-10-2023
Mały cud ale potrzebnych więcej. PCPR...

Mały cud ale potrzebnych więcej. PCPR poszukuje rodzin zastępczych...

29-10-2023
Poszukiwana rodzina zastępcza dla czwórki...

Poszukiwana rodzina zastępcza dla czwórki rodzeństwa. PCPR apeluje o...

05-07-2023
Pomaganie przez aut zbieranie! Przynieś...

Pomaganie przez aut zbieranie! Przynieś zabawkę i pomóż w leczeniu i...

12-04-2023
Lila pokazuje figę! Pomóż w zbiórce...

Lila pokazuje figę! Pomóż w zbiórce pieniędzy na rehabilitację...

25-01-2023

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama