Koncert Charytatywny "Wszystko Uda Się" | MDK Turek | 23 września, 16:00

środa 19 września 2018

Januarego, Konstancji, Leopolda

reklama

Od czerwca ruszamy z projektem „Żyjemy zdrowo i wesoło!”

Od czerwca ruszamy z projektem „Żyjemy zdrowo i wesoło!” - foto: freeimages.com / Stephen Eastop
foto: freeimages.com / Stephen Eastop 

Do realizacji projektu: „Żyjemy zdrowo i wesoło!”  pragniemy zaprosić 25 dzieci i młodzieży niepełnosprawnych oraz ich sprawnych rówieśników pochodzących z gminy Władysławów i Powiatu Tureckiego. Dla takiej grupy przygotujemy wyjątkowy cykl spotkań integracyjnych oraz edukacyjnych dotyczących dbania o zdrowie oraz prowadzenia zdrowego i bezpiecznego stylu życia. Cel ten zrealizujemy także poprzez działania artystyczne i sportowe. Ciekawym urozmaiceniem szczególnie w ciepłe miesiące będą  zorganizowane pikniki, wycieczka oraz wyprawy do parku i lasu.

Podsumowaniem i zakończeniem realizacji projektu, będzie sprawdzian wiedzy w formie Konkursu Prozdrowotnego wraz z wręczeniem wspaniałych i zasłużonych nagród oraz stworzenie przez Podopiecznych własnoręcznej Kroniki Wspomnień z najciekawszych spotkań. Podczas realizacji naszych zajęć nie zabraknie oczywiście czasu na usprawnienie uczestników poprzez: dogoterapię, fizjoterapię i hipoterapię, które są nieodłącznym elementem utrzymania dobrej kondycji przez dzieci i młodzież niepełnosprawną, a pomoc sprawnych przyjaciół w przezwyciężaniu niechęci do rehabilitacji jest bezcenna.

reklama

Pragniemy zorganizować również spotkania integracyjne dla rodziców naszych Podopiecznych z animatorem zajęć, które zawsze cieszyły się ogromnym zainteresowaniem z ich strony. Podczas zajęć rodzice będą mieli okazję zarówno rozwinąć swój talent artystyczny jak i odkryć ten ukryty. Poza tym, będzie to okazja do wymiany wiedzy i doświadczeń dotyczących niepełnosprawności ich dzieci (np. wspomaganie rozwoju i opieka).

Projekt: „Żyjemy zdrowo i wesoło” jest współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, będących w dyspozycji PCPR w Turku  oraz 1% podatku.

Zajęcia odbywać się będą w pierwszy i trzeci czwartek miesiąca, od godziny 16 do 18  w zaprzyjaźnionym Gminnym Ośrodku Kultury we Władysławowie.

reklama

Zainteresowane osoby prosimy o kontakt z koordynatorem projektu Margaretą Dorabialską-Muś, pod nr tel 63 211-22-19 lub przez e-mail: margareta@podajdalej.org.pl

materiał prasowy

Podobne artykuły

Powiatowy Dzień Pracownika Socjalnego

Powiatowy Dzień Pracownika Socjalnego

29-11-2017
Przyszyto mu obie dłonie. Sylwester potrzebuje...

Przyszyto mu obie dłonie. Sylwester potrzebuje...

08-01-2016
Wakacyjne warsztaty...

Wakacyjne warsztaty „Jestem-Potrafię-Mogę”

21-07-2015
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama