Grzyby, grzybki, podgrzybki i nie tylko...

środa 05 października 2022

Flawii, Justyna, Rajmunda

15°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Zakończenie semestru z oscarową „Idą”!

Zakończenie semestru z oscarową „Idą”! - foto: ida-movie.com
foto: ida-movie.com 

W zbliżająca się środę wszystkich miłośników polskiego kina zapraszamy na ostatnie przedwakacyjne spotkanie Bibliotecznego Klubu Filmowego.

Semestr letni zakończy film „Ida” w reżyserii Pawła Pawlikowskiego, który w ostatnim czasie, po otrzymaniu Oscara, wywołał wiele kontrowersji.

reklama

Fabuła nawiązuje do lat 60 XX wieku. Anna, która jest sierotą i wychowuje się w klasztorze, gdzie wkrótce ma złożyć śluby zakonne, na polecenie matki przełożonej rusza w podróż, której celem jest spotkanie z jej jedyną krewną – siostrą jej matki – Wandą Gruz. Ciotka Anny nie jest zachwycona wizytą dawno niewidzianej siostrzenicy, jednak mimo to bohaterki wspólnie udają się do rodzinnej miejscowości. Podczas spotkania Anna dowiaduje się, że jest żydówką, a jej prawdziwe imię to Ida. Wspólna podróż bohaterek wywołuje wiele emocji. Dzięki niej Ida odkrywa przeszłość swojej rodziny, spotyka również przystojnego muzyka – Lisa, który wzbudza w bohaterce pewien rodzaj uczuć.

Jak zakończy się podróż tytułowej Idy, czy zmierzy się z przeszłością swoich najbliższych, czy zakocha się w przystojnym nieznajomym i w końcu czy przyjmie święcenia? Przekonacie się przychodząc do biblioteki 24 czerwca na godzinę 17.00. Seans tradycyjnie odbędzie się w Sali Konferencyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Turku ul. Dworcowa 5 i poprzedzony zostanie prelekcją dotyczącą historii tego okresu.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

Materiał Prasowy MBP

Podobne artykuły

Dwa dni pełne grozy. Festiwal Fanów Grozy i...

Dwa dni pełne grozy. Festiwal Fanów Grozy i...

27 wrz.
Wyruszyli w podróż przy herbacie i planszówkach

Wyruszyli w podróż przy herbacie i planszówkach

22 lip.
Książki dla dzieci z Ukrainy

Książki dla dzieci z Ukrainy

4 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama